banner84

Alanya'da şehit ailesine anlamlı hediye

Alanya huzurevi ve çocuk evlerinde kalanlar, şehit aileleri için elleriyle hazırladıkları çikolataları şehit Yusuf Önder'in ailesine hediye ettiler. Yetkililerin şehit ailesine Alanya Posta TV’nin Perşembe günü yayınladığı çikolata hazırlama haberini izletmesiyle ise duygu dolu anlar yaşandı. 

Alanya'da şehit ailesine anlamlı hediye

Engin ANAK
Alanya Kaymakamlığı’nın öncülüğünde Alanya Sosyal Hizmet Merkez Müdürlüğü, Alanya Huzurevi yaşlıları ile çocuk evlerinde kalan çocuklar 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında Alanya'daki şehit aileleri için çikolata yaptı. Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi (HEP) Gastronomi Bölümü mutfağında, Alanya Huzurevi sakinleri ve çocuk evinde kalan çocuklar, HEP eğitmenleri gözetiminde elleriyle çikolata hazırladı.
ŞEHİT AİLESİNE HEDİYE EDİLDİ
Hazırlanan çikolatayı kalıplara dökerek soğutan katılımcılar, son olarak şehit ailelerine hediye etmek için paketledi. Daha sonra paketlenen çikolatayı şehit ailelerine hediye etmek için yola çıkan ekip ilk olarak Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde Irak sınırındaki Süngü Tepe üs bölgesinde 10 Kasım 2018 tarihinde patlamada şehit düşen Topçu Er Yusuf Önder'in ailesini ziyaret etti. Ziyarete Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü, Alanya İlçe Jandarma Komutanlığı ve Alanya Müftülüğü’nden de temsilciler katıldı. Şehidin evinde müftülük görevlisi Kuran okudu. Daha sonra aileye, yapılan çikolata hediye edildi. Hediye edilmesi sırasında ise duygu dolu anlar yaşandı. Topçu Er Yusuf Önder’in anne ve babası Sunay ve Sevcan Önder çifti ise yapılan anlamlı ziyaretin kendilerini duygulandırdığı belirterek teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2019, 18:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107