banner84

Alanya'da serge sembolü yapıldı

Sakha Cumhuriyeti milletinin milli sembolü olan serge, Azura Park Yakutlar site sakinleri ve Cebeci Group arasında oluşan dostluk adına yapılmıştır ve site bahçesinde gerçekleştirilen seremoniyle duyuruldu.

Alanya'da serge sembolü yapıldı

-Özgür YILMAZ
-Asiye ELİAÇIK

Siteye koyulan serge sembolünün proje ustası Alexander Pavlov, proje fikri Petr Andreev ve projenin Alanya'daki organizatörü ise Cebeci Group A.Ş. Alanya'nın Mahmutlar Mahallesi'nde Azura Park sitesinde yaşayan Andrev ailesi Türkler ve kazaklar arasındaki dostluğu simgelemesi adına bu sembolü yaptırdı. Projenin fikir sahibi olan Petr Andreev böyle bir imkânı kendilerine verdiği için Cebeci ailesine teşekkür etti. Cebeci Group A.Ş.'den Ahmet Cebeci ise Andrev ailesinin Saka Cumhuriyeti'nden Alanya'ya gelen ilk aile olduğunu söyleyerek, ülkelerinde Alanya'nın tanıtımına katkı sağladıklarını ifade etti. 
GELENEKSEL SEREMONİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Cebeci "Rusya Federasyonu'nun Saka Cumhuriyeti'ndeki Yakut bölgesinden geliyor arkadaşlarımız Yakutya bir şehir. Rusya'dan Moskova'dan sonra 8 saat uçakla kuzeye uçtuğumuz bir yer. Yakuta ailelerinden Alanya'ya ilk gelen Mariana Andrea ve ailesidir. 2010 yılında geldiler, burada bizim şirketimizden ev sahibi oldular. Alanya’yı Yakutya bölgesinde tanıttılar. Serge de Saka Cumhuriyeti'nin milli bir sembolüdür. Bu sembol ile birlikte Petr Mariana’ya ailesi, Türkiye Cumhuriyeti ve arasındaki dostluğu artırmak için bir başlangıç yapmak istediler. Burada da bunun milli bir seremonisi var bunu gerçekleştirecekler biz o bölgeye gittiğimizde aynı serama niye bize orada yapmışlardı kendi inançlarına göre ateşi havayı ve suyu besliyorlar. Şimdi burada da aynı Sevgi Anıtı'nın önünde bunu yapacaklar."Açıklamaların ardından ise serge sembolü için geleneksel seremonilerini gerçekleştirdiler.

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2019, 17:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107