banner84

Alanya'da yarışçılar en büyük balığın peşinde

Alanya’da bu yıl ikincisi düzenlenen Alanya Balıkçılık Turnuvası ‘Büyük balığın peşinden gidiyoruz’ sloganıyla başladı. İlçede iki gün boyunca sürecek olan turnuvada balıkçılar lösemiye dikkat çekmek için maskelerle ava çıktı. 

Alanya'da yarışçılar en büyük balığın peşinde

Engin ANAK

Alanya Sportif Olta Balıkçıları Derneği (ASOBDER) ve birçok spor kulübünün desteğiyle bugün başlayan olta balıkçılığı turnuvası Alanya Fishing Tournament yarışmasına 80 tekneyle 210 sporcu katıldı. Alanya Marina’da gerçekleştirilen turnuvanın ilk gününde sporcular denize açılmadan önce düzenlenen brifinge lösemiye dikkat çekmek için maskelerle çıktı. Deniz ve hava durumu ile ilgili son bilgileri de alan balıkçılar limanın yaklaşık 200 metre açığında bulunan başlangıç çizgisine sıralandı. İşaretin verilmesiyle açılan balıkçılar Akdeniz’de bulunan en büyük balığı tutmak için oltalarını denize salladı.

10 KASIM’A ÖZEL YARIŞMA

Bu yıl ki sloganlarının ‘Büyük balığın peşinden gidiyoruz’ olduğunu belirten ASOB Başkanı Hakan Kalaycı yarışmada toplam 75 bin TL ödül vereceklerini söyledi. Yarış hakkında teknik bilgilerde veren Kalaycı, “210 sporcumuz 2 gün boyunca olta sallayacak. 10 Kasım’da da özel bir etkinliğimiz olacak. Saat 9.05’te sporcular oltalarını atacak ve ilk kuzu balığını avlayan sporcuya da 5 bin TL ödül verilecek. Amacımız balıkçılık sporunu yaymak ve bilinçsiz avlanmaya da dikkat çekmek” dedi.

Gün boyu sürecek olan turnuva yarın sabah başlayacak olan yarışmalarla devam edecek. İki gün boyunca avlanan balıkların boyutu ve nadirliğine göre belirlenecek olan derecelere giren sporculara ise yarın ödülleri verilecek.

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2019, 17:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107