banner84

Alanyalı motosikletlilerden örnek hareket

Alanya Motospor Kulübü üyeleri örnek bir davranışa imza attı.

Alanyalı motosikletlilerden örnek hareket

Kulüp üyeleri hafta sonu kamp için gittikleri Demirtaş sahilinde çevre temizliği yaptı. Kamp yaptıkları sahil ve çevresinin atıklarla dolu olduğunu gören motosikletÇiler kolları sıvadı.Sahilde bulunan çok sayıda plastik atık ve piknik kalıntılarını toplayan grup örnek bir davranış sergiledi.

Grup adına açıklama yapan Kulüp Başkanı Uğur Uzun 'Hem çevremizin temizliği, doğanın korunması hem de turizm sezonunu açıldığı şu günlerde şehrimizin imajı adına sorumluluk hissettik. Şehrimize gelen turistleri temiz bir Alanya ile karşılamamız gerekiyor.  Arkadaşlarımla birlikte zaten yıl boyu sık sık gittiğimiz yerlerde çevre temizliği yapıyoruz. Vatandaşlarımızdan ricamız piknik yaptıkları yerlere atıklarını bırakmasınlar. Bilinçsiz birileri bırakmışsa bile onu çöp kovalarına kaldırarak Alanya'ya ve kendilerine yakışan davranışı göstersinler. Bu atıklar görüntü kirliliği oluşturmasının yanı sıra, ekolojik dengeyi bozup hayvanların yaşam şartlarına büyük zarar veriyor' dedi.

Grup yaklaşık 10 çuval atık topladı, bazı motosikletçiler denize girerek denizdeki çöpleri dışarı çıkardı. Bölgeden geçen vatandaşlar motosikletçileri örnek davranışlarından dolayı tebrik etti.

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2019, 12:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107