banner84

Alanyalı muhtar isyan etti; Su yok!

Alanya'nın 2 farklı mahallesi'nde yaşanan su sıkıntısı vatandaşları zor duruma sokuyor. Dimalacamii Mahallesi'nde suyu olmayan vatandaşlar bidonlarla evlerine su taşıdı, Gözüküçüklü Mahallesi'nde bir vatandaşta sosyal medyada su sorununu Cumhurbaşkanına duyurmak için paylaşım yaptı

Alanyalı muhtar isyan etti; Su yok!

-Asiye ELİAÇIK
Alanya'nın 2 mahallesi 21. yüzyılda 'bu da mı yaşanır' denecek görüntülere imza atıyor. Su gitmeyen Dimalacami ve Gözüküçüklü Mahallesi'ne yaşayan vatandaşlar, su isyanlarını farklı şekilde gündeme getirmek için uğraşıyor. 
BİDONLARLA SU TAŞIYORLAR
Dimalacami Mahalle Muhtarı Kerim Teker, mahalle sakinleri adına su sorununa tepki gösterdi. Teker, ASAT yetkililerine, 21. Yüzyılda yaşanan bu sorunun giderilmesi için çağrıda bulundu. Muhtar Kerim Teker, “Sayın ASAT yetkilileri 21’inci yüzyıldayız. Biz suyumuzu hala bidonlarla taşıyoruz. Dimalacami Mahallesi, Başyayla Mevkiinde 45 hane var. İki tane de çeşmemiz var. Bu çeşmeleri birleştirilse biz de, halkımız da biraz rahat eder. Sizleri mahallemize bekliyoruz” dedi.
CUMHURBAŞKANINA SESLENDİ
Gözüküçüklü Mahallesi'nden bir vatandaşta su isyanını sosyal medya üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a duyurmak için, paylaşımda bulundu. Asır Bağcı isimli vatandaş, "Sayın cumhurbaşkanım ben Alanya Gözüküçüklü Mahallesi'nde ikamet etmekteyim. Yıllardır su sorununuza bir çözüm bulamadılar vede şu an itibariyle suyumuz halen yok. Ne içme var nede sulama suyu yok" diyerek çağrıda bulundu. 
 

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2019, 18:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107