banner84

Alanyaspor'a destek çağrısı

Alanya Belediye Meclisi, 1 aylık aranın ardından yaptığı Eylül Meclisi’nde Alanyaspor’un liderliğini de konuştu. Meclis, avokado festivali konusunda karar aldı. Stratejik plan ise Cuma günü oylanacak.

Alanyaspor'a destek çağrısı

Meclis’te konuşulan öncelikli konulardan bir diğeri de Alanyaspor oldu. CHP’li Meclis üyesi Demirci kombine çağrısı yaparak, "Stadı dolduralım" dedi. Başkan Yücel'de, "Alanya'nın gururu Alanyaspor'a herkes maddi ve manevi destek vermeli" dedi. 
KOMİSYONA SEVK EDİLDİ
İYİ Parti grubu zincir marketler için 2001’de meclis tarafından alınan en az 200 metrekare olması gerektiği konusunda ki kararın 350 metrekareye çıkartılarak yerel esnasın korunması teklifi ile, aralarından meslek gruplarınında olduğu kent estetiği kurulunun oluşturulması önerisi ise komisyona sevk edildi.
HASTANE PLANI KABUL EDİLDİ
Belediye Meclisi'nin en önemli kararlarından biri ise Payallar Mahallesi sınırları içine yapılması planlanan Hastane yerinin l/l000 Ölçekli Uygulama imar planıyla ilgiliydi. Plan oy birliği ile kabul edildi. Oylama sonrası söz alan AK Parti sözcüsü Mehmet Ali Kiriş, hastanenin yapılması konusunda Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun yoğun çaba sarf ettiğine dikkat çekti. 
AVOKADO FESTİVALİ DÜZENLENECEK
Alanya’nın ve Alanya’ya özgü ürünlerin tanıtımını arttırmak adına çalışmalarını yürüten Alanya Belediyesi, Tarım ve Hayvancılık Komisyonu’nun girişimi sonucunda Alanya coğrafi işaretini alarak tescillenen avokado ile ilgili de büyük bir adım attı. İlerleyen dönemlerde Alanya’da Avokado Festivali düzenlenmesi kararı oy birliği ile meclisten geçti.
MESLEK KOMİSYONLARI MECLİSİ BİLGİLENDİRECEK
Alanya Belediyesi’nin oluşturduğu meclis meslek komisyonları Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in önerisi sonucunda bundan sonraki süreçte yaptıkları çalışmalar konusunda meclisi bilgilendirecek. İlgili meslek komisyonları alanlarında yaşanan sorunlar ve çözümleri konusunda meclise görüşlerini sunacak.
MECLİS CUMA GÜNÜ TOPLANACAK
Mecliste yapılan Stratejik Plan görüşmelerinin detaylandırılması, çalışmaların incelenmesi ve geliştirilmesi yönünde oturuma ara verildi. Oturumun ikinci bölümü 6 Eylül Cuma günü saat 10.00’da gerçekleşecek ve Stratejik Plan son şeklini alacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169