banner84

'ALKARDER'in 3 amacı var'

ALKARDER'in hedeflerinden ve amaçlarından Alanya Posta TV'de bahseden Köse, "Derneğimizin 3 amacı var, değerlerimize sahip çıkmak, Alanya ile bütünleşmek ve iyilik yapmak" dedi

'ALKARDER'in 3 amacı var'

-Haber Merkezi
Alanya Posta TV'nin sabah kuşağında yayınlanan programı Gülay Şahin ile Sabah Postası'na Alanya Karadenizliler Derneği (ALKARDER) Başkanı Muhammet Köse konuk oldu. Aralık'ta gerçekleşen kongre sonucu derneğe başkan seçilen ve genç bir ekiple yola çıkan Köse, ALKARDER'in hedeflerini Posta TV'de anlattı. Derneğin birleştirici olmak istediğini ifade eden Köse, "Güzel işlere imza atacağız" diyerek, ilerleyen zamanlarda yapacakları projelerden de bahsetti.
'DERNEĞİN 3 AMACI VAR'
Derneğin hedeflerinden söz eden Köse, "Biz Karadenizliler olarak Alanya'ya değer katmak için varız. Ve iyilik yapmak için varız. Derneğimizin 3 amacı var, değerlerimize sahip çıkmak, Alanya ile bütünleşmek ve iyilik yapmak. Bunu başarabileceğimize ileriye götürebileceğimizi düşünüyorum" dedi.
'HEMŞEHRİCİLİK OYNAMAYA GELMEDİK'
Derneğin sadece Karadenizliler için kurulmadığını da belirten Köse, "Biz buraya hemşericilik oynamaya gelmedik. Biz kaynaşmaya, bu şehre değer katmaya, bu şehirde güzel insanları kaynaştırmak için varız" dedi.
'BELEDİYEYLE YARIŞIYORUZ'
ALKARDER'in yapmış olduğunu faaliyetlerden ve yaptıkları etkinlikleri sürdürmeye devam edeceklerini de söyleyen Köse, "Son 3 yılda Alanya'nın dağ köylerine 5 bin erzak dağıttık. ALKARDER olarak üstümüze vazife edindiğimiz en önemli konu erzak gıda yardımı. Bu gıda yardımlarını elden teslim ediyoruz. Biz bu işe sevdalıyız. Gitmediğimiz ev, bilmediğimiz ihtiyaç sahibi kalmadı. Belediye ile yarış içerisindeyiz. Belediyemizde çok ciddi anlamda çalışmalar yapıyor.4 vatandaşımıza da ev yaptık. Biz çalıştık kendimiz yaptık" dedi.
'HEDEFLERİMİZ VAR'
Karadenizlilerden çok Alanyalıların derneğe ilgisinin olduğunu belirten Köse, "Yeni ALKARDER ekibi genç pırıl pırıl arkadaşlardan oluşuyor. İlk toplantıda bütün arkadaşlara sordum, 'neden buradasınız?' diye. Çünkü bu gençlerin bir siyasi hedefi yok. 'Biz iyilik yapmak için buradayız' dediler. Projelerimiz devam ediyor. Bir engelli çocuğumuz var. Ve onun rüyası Alanyaspor. Alanyaspor ile onu buluşturmak için çaba takımımızla görüşeceğiz" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107