banner84

ALKÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi belli oldu

Alanya Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği için uzun süredir beklenen atama yapıldı. Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı başhekim oldu.

ALKÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi belli oldu

Alanya Eğitim Araştırma Hastanesi’nde bir süredir vekaleten sürdürülen Başhekimlik görevi için asaleten atana yapıldı. Öğle saatlerinde siteme düşen bilgi ile Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı Hastanenin yeni başhekimi oldu.

Lakadamyalı 1973 Lefkoşa doğumlu. İlk, orta ve lise öğrenimini Kıbrıs’ta bitirdi. 1997 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde tıp eğitimini tamamladı. Tıpta uzmanlık eğitimini Atatürk Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim Araştırma Merkezi’nde 2002 yılında bitirdi. Aynı yıl Başkent Üniversitesi Alanya Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde çalışmaya başladı. 2008 yılında “Yardımcı Doçent” ve 2012 yılında “Doçent Doktor” unvanı aldı. 2009 yılında Northwestern Üniversitesi Fienberg Tıp Okulu Uyku Merkezi'nde bir süre çalıştıktan sonra Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde göreve başladı. Lakadamyalı Alanya Tıp Fakültesi'nin Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı'nda görev yapıyor. Eşi Hatice Lakadamyalı da Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Radyoloji Anabilim Dalı'nda görev yapıyor. Duru ve Derin isminde iki kız çocuğu babası.

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2019, 15:31
banner140
YORUM EKLE
YORUMLAR
Oktay
Oktay - 2 yıl Önce

Hayırlara vesile olur inşAllah

SIRADAKİ HABER

banner107