banner84

Amaçları Alanya'ya kayak kültürünü getirmek

Alanya Akdağ Kayak İhtisas ve Spor Kulübü, 'Alanya’da Kayak Öğrenmeyen Kimse Kalmayacak' projesi kapsamında eğitimlerine başladı. Davraz'da düzenlenen eğitime katılan 42 kişiden 17'sine başarıları nedeniyle lisans çıkartılacak

Amaçları Alanya'ya kayak kültürünü getirmek

Alanya Akdağ Kayak İhtisas ve Spor Kulübü yönetim kararı ile  “Alanya’da Kayak Öğrenmeyen Kimse Kalmayacak” projesini başlattığını duyurmuştu. 
Proje kapsamında pahalı bir spor olan kayağı ekonomik hale getirmek ve sonuç olarak da Alanya’ya kayak kültürünü getirmek isteyen kulüp yöneticileri bunu kar amacı gütmeden yapmaya başladı. 
LİSANS ÇIKARTILACAK
Proje kapsamındaki ikinci etkinliğini Davraz'da kayak eğitim paketi şeklinde düzenleyen kulübün eğitimine 42 kişi katıldı. Eğitimde başarılı olan 17 katılımcıya da lisans çıkartılacağı duyuruldu. Eğitim paketi alan katılımcıların tamamı kayağı öğrendi. Ve tur sonunda sıradaki etkinliğe de katılmak istediklerini ifade ettiler.  Etkinlik Keçeli tur güvencesi ile düzenlendi.  Eğitimler üç saat boyunca federasyona bağlı lisanslı eğitmenler tarafından verildi. Ekipman ve kıyafetler için Davraz Perçemkaya Kayak Odası ile anlaşmaya varıldı.  Projenin amacına ulaşması için maliyet fiyatları ile kayak eğitim paket halinde sunuldu. 
YOĞUN KATILIM
İkinci etkinlikte de güzel bir katılım ile karşılaştıklarını ifade eden kulüp başkanı Handan Aydemir, katılımcıların memnuniyeti için yoğun çaba sarf eden Keçeli Tur yetkililerinde Mevlüt Tekin ve Mustafa Demir’e teşekkür etti. Aydemir, "Ayrıca etkinliğimizi daha çok insanın görüp faydalanması için sosyal medya hesaplarından paylaşım yapan kulübümüzün sosyal medya takipçilerine ayrı ayrı  teşekkür ediyorum" dedi. Aydemir, "Tabii ki her zaman olduğu gibi bu etkinliğimizde de desteklerini bizden esirgemeyen basın yetkililerine bir kez daha teşekkür ediyorum" dedi. 

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107