banner84

‘Ambargoya rağmen demokrasi yaşayacak’

Antalya ve Alanya Gazeteciler Cemiyeti’nden bir heyetin KKTC’ye yaptığı temaslarda KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel’le görüşme gerçekleşti. Alanya GC Başkanı Gaye Coşkun, Antalya GC Başkan Yardımcısı Şifa Çiçek ve gazetecileri makamında kabul eden KKTC Turizm Bakanı, ülkede ambargoya rağmen demokrasiyi yaşatmaya çalıştıklarını söyledi.

‘Ambargoya rağmen demokrasi yaşayacak’

Haber Merkezi

KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel ile de görüşen gazeteciler, Alanya-Antalya ve Kıbrıs arasında turizm alanında yapılabilecek iş birliği üzerine görüştüler. AGC Başkanı Coşkun, Alanya-Girne Feribot seferlerinin düzenli olarak ve standartları itibariyle yüksek olması halinde ilgi göreceğini kaydetti. Gazetecilerin yolculuğunun bu manada güzel geçtiğini ifade etti. Bakan Üstel, iş birliğinden duyduğu memnuniyeti dile getirirken, ambargolar altında ülkedeki demokrasiyi yaşatmaya çalıştıklarını kaydetti. Bu şartlar içerisinde KKTC’ye giderek yatırım yapanları kutlayan Turizm ve Çevre Bakan şöyle dedi: "Bu şartlarda yatırımlar yapmak ve çarkı döndürmek gerçekten çok zor. Başta anavatanımız Türkiye Cumhuriyeti’ne ne kadar çok şükranlarımızı sunsak azdır. KKTC'de lokomotif sektörlerimizin başında gelen turizm ile bu yıl 1 milyara yakın ekonomiye katkı sağlandı. Bunu 2'lere 3'lere çıkarmak gerek. Ancak kolay değil. Hemen yanı başımızda 100 bin yatak kapasitesiyle rekabet içerisindeyiz ve onların baskısı altındayız. Son olarak 2017 yılı sonrası dünya sivil havacılık tarafından ambargo konuldu. Yani buradan Londra'ya gitmek ve oradan gelmek isteyen vatandaşlar anavatanda bir yere gelecek, inecek ve uçağını değiştirecek ve öyle gelecek. Zaman turizmde çok önemli. Eskiden Londra'da KKTC 4 saat iken şimdi 8 saat oldu.  Yani biz bu şartlar altında turizm yapıyoruz." Dünyanın kendilerini görmemezlikten geldiğini anlatan Üstel, kendilerini iyi anlatmaya ihtiyaçlarının olduğunu sözlerine ekledi.

‘ALANYA’YA MUTLAKA GELECEĞİM’

Alanya GC Başkanı Gaye Coşkun, Turizm Bakanı Üstel’e 15-17 Haziran’da ilçede yapılacak festivalde KKTC adına açılacak standı hatırlatarak ‘Alanya’ya festivale sizi bekleriz’ dedi. Bakan Üstel ‘Belki festival olmaz ama en yakın zamanda mutlaka geleceğim’ diyerek söz verdi.

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2019, 18:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107