Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bitki Koruma Bölümü bünyesinde kurulan Böcek Şenlik Okulunca (BÖŞO) Nebahat Şifa Anadolu İmamhatip Lisesi’nde öğrencilere ve öğretmenlere yönelik böceklerle ekoloji eğitimi verildi. Eğitimde katılımcılara böcek türleri ve özellikleri, biyolojik mücadele uygulamaları, akıllı böcek, akıllı çiftçi kavramları hakkında bilgiler aktarıldı. Ankara Üniversite Ziraat Fakültesi Öğretim üyesi BÖŞO Program Koordinatörü ve eğitimi veren Prof. Dr. Cem Özkan, anaokullarından başlayıp ilkokul, ortaokul, lise ve üniversitelerde böceklerin ekolojiye, biyolojik döngüye ve ekonomiye faydalarını anlatmaya çalıştıklarını söyledi. Alanya'daki organizasyonun sorumlusu Fen Bilimleri Öğretmeni Serap Öztürk de atölyeler ve seminerlerle öğretmen ve öğrencilerle eğlenceli vakit geçirdiklerini belirtti. Okul müdürü Yılmaz Kısa ise katılımcılara belge vererek projenin başarılı bittiğini açıkladı. -Haber Merkezi
Ankara Üniversitesi Böcek Şenlik Okulu, Alanya'da öğrencilerle buluştu
Antalya'nın Alanya ilçesinde öğrencilere, böceklerin faydaları hakkında eğitim verildi.
Trend Haberler
![Alanya sahillerinde vatandaşları bezdirdiler: Alkol içerek...](https://alanyapostasicomtr.teimg.com/crop/250x150/alanyapostasi-com-tr/uploads/2024/07/whatsapp-image-2024-07-21-at-104423.jpeg)
Alanya sahillerinde vatandaşları bezdirdiler: Alkol içerek...
![Alanya'da Başkan Böcek'e saygısızlık: Ne yaparsa yapsın memnun edemedi](https://alanyapostasicomtr.teimg.com/crop/250x150/alanyapostasi-com-tr/uploads/2024/07/thumbs-b-c-948210132b524fc7f821d4a980eb3c07-2.webp)
Alanya'da Başkan Böcek'e saygısızlık: Ne yaparsa yapsın memnun edemedi
![Esnafın işleri bıçak gibi kesildi: Antalya'da o sektör iflasa sürükleniyor](https://alanyapostasicomtr.teimg.com/crop/250x150/alanyapostasi-com-tr/uploads/2024/07/oto-yikama.jpg)
Esnafın işleri bıçak gibi kesildi: Antalya'da o sektör iflasa sürükleniyor
![Alanya'nın yeni kabusu: Kiracıların başına dert olacak!](https://alanyapostasicomtr.teimg.com/crop/250x150/alanyapostasi-com-tr/uploads/2024/07/konut.jpg)
Alanya'nın yeni kabusu: Kiracıların başına dert olacak!
![Beklenen projede sona gelindi: Alanya kavuşmak için gün sayıyor](https://alanyapostasicomtr.teimg.com/crop/250x150/alanyapostasi-com-tr/uploads/2024/07/whatsapp-image-2024-07-22-at-161709.jpeg)
Beklenen projede sona gelindi: Alanya kavuşmak için gün sayıyor
![Alanya'da bu görüntü pes dedirtti: Faciaya davetiye çıkarıyor](https://alanyapostasicomtr.teimg.com/crop/250x150/alanyapostasi-com-tr/uploads/2024/07/whatsapp-gorsel-2024-07-21-saat-155124-01f9e324.jpg)
Alanya'da bu görüntü pes dedirtti: Faciaya davetiye çıkarıyor