banner84

Asfalt sevinci kurban kestirdi

Gazipaşa Belediyesinin bu yıl başlattığı 15 milyon TL maliyetli ve yüzde 80'ini sıcak olan asfalt seferberliği kapsamında çalışmalar hızla sürüyor

Asfalt sevinci kurban kestirdi
Kahyalar mahallesinde 3 farklı noktada tamamlanan sıcak asfalt çalışmasının ardından Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Koru Mahallesi Fidanlık Caddesinde çalışmalara başladı. Alt yapısı hazırlanan caddeye sıcak asfalt dökülüyor. Çalışmaları denetleyen Gazipaşa Belediye Başkan Vekili Mustafa Avcı, Başkan Yardımcıları Av. Semra Yalçın Bilgiç ile Adem Kaya'yı, Koru ve Bakılar mahalle muhtarlarının yanısıra mahalle sakinleri karşıladı. Ak Parti İlçe Başkanı Yakup Pişkin de çalışmaları yerinde inceledi. Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Vekili Mustafa Avcı, "Koru Mahallesine 2 milyon TL değerinde yaklaşık 10 kilometre sıcak asfalt dökeceğiz. Bu cadde, yapacağımız çalışmalar sonrası Selinus sahili gibi ilçenin bir başka cazibe merkezi olacak. İlçemizde ikamet eden çok sayıda yerleşik yabancının kaldığı bölgenin ulaşımında kullanılan bu yola Karayolları standardında yol yapıyoruz. Yolun 1,5 metrelik kısmını bisiklet yolu yapacağız. Çalışmamızı hafta sonuna kadar bitirmeyi amaçlıyoruz” dedi.
SICAK ASFALTLA KAPLANACAK
Fidanlık caddesinin ardından Bakılar kavşağından başlayarak Bakılar ve Koru mahallelerinin ana yoluna sıcak asfalt dökeceklerini belirten Başkan Vekili Avcı, "Bakılar ve Koru’yu boydan boya sıcak asfaltla kaplayacağız. Ayrıca Pazarcı Mahallesi ile Bakılar ve Koru mahallelerini bağlayan Bakılar Köprüsü önünü de sıcak asfalta kaplayacağız. Koru’ya bugüne kadar geç kalmış hizmetlerin büyük bir bölümünü birkaç hafta içinde tamamlayacağız” diye konuştu. Başkan Vekili Avcı Koru mahallesindeki sarp ve dik yolları da unutmadıklarını belirterek bu yollara beton döktüklerini söyledi. Toplamda Koru'ya 250 metreküp beton yol döktüklerini belirten Avcı, "Belediye Başkanımız Sayın Dr. Adil Çelik önderliğinde belediyemiz bu yıl tarihi bir rekora imza atacak. İlçede görülmemiş bir oranda ve maliyette sıcak ve stabilize asfaltı kış mevsimi başlamadan önce ilçemize kazandıracağız. Bunun için başta Belediye Başkanımız olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi.
YOL SORUNU ÇÖZÜLÜYOR
Sıcak asfalt çalışmalarını memnuniyetle karşılayan Bakılar Muhtarı Nizamettin Arıcan ile Koru Muhtarı Volkan Özalp'ta çalışmaları yakından takip etti. Çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getiren Koru Mahallesi Muhtarı Özalp, "Mahallemizde yıllardır yol sorunu yaşanmaktaydı. Yollarımızın yapılmasını dört gözle bekledik. Çok şükür Belediye Başkanımız sözünü tuttu ve mahallemizde sıcak asfalt çalışmaları başladı. Bundan dolayı Başkan Çelik'e teşekkürü bir borç biliyor ve mahallemizdeki çalışmaların devam etmesini bekliyoruz" dedi. Muhtar Özalp, çalışmaların hayırlara vesile olması ve kazasız, belasız tamamlanması için getirdiği büyükbaş hayvanı dualar eşliğinde kestirdi. Kurban etinin şantiye işçilerine ikram edileceği belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2017, 15:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107