banner84

Ata'ya çelenk sunuldu

8-14 Nisan Polis Haftası kapsamında Alanya'da da çeşitli etkinlikler ve kutlamalar yapıldı.

Ata'ya çelenk sunuldu

 Asiye ELİAÇIK

Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz hafta Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 174. yılı sebebiyle şehitlerimiz için mevlid okutulmuştu. Bugün de Hükümet Meydanı'nda bulunan Atatürk Anıtı'nda çelenk sunma töreni düzenlendi. Antalya İl Emniyet Müdür Yardımcısı Haşim Çakmaklı tarafından çelenk sunuldu. Törene, Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, siyasi partilerin ilçe başkanları ile oda ve Sivil Toplum Kuruluşları'nın (STK) temsilcileri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından tören sona erdi.

DUYGULARINI ALANYA POS TV'YLE PAYLAŞTILAR

Tören sonrası Alanya Posta TV'ye konuşan Antalya İl Emniyet Müdür Yardımcısı Haşim Çakmaklı, "Teşkilatımızın kuruluşunun 174. yılını kutluyoruz. Bu kapsamda anıt önünde çelenk konuldu, saygı duruşu yapılarak, İstiklal Marşı okundu. Polis teşkilatımız 174 yıldır vatanın bölünmez bütünlüğü, hukukun üstünlüğü, Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda görevine cansiperane devam etmektedir. Bundan sonra da aynı azim ve kararlılıkla, ülkenin, vatanın bölünmez bütünlüğü, hukukun üstünlüğü için insanların huzuru ve mutluluğu için bütün meslektaşlarımızla birlikte çalışmalarımıza devam edeceğiz. Biz bu görevi yaparken halkımızın bütün desteğini arkamıza hissediyoruz. Onların dualarını hissediyoruz. Bu bize artı bir güç veriyor. Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü olarak sorumluluk bölgemizde bütün suç ve suçlularla mücadelede, suçluların yakalanmasında, delilleriyle birlikte adalete teslim edilmesinde, halkımızın desteğinin devam edeceğine inancımız sonsuzdur. Bu vesileyle bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, kahraman Gazilerimize şükranlarımızı iletiyoruz. Bütün meslektaşlarımın polis gününü kutluyorum" dedi.

'KOORDİNELİ BİR ŞEKİLDE ÇALIŞIYORUZ'

Alanya İlçe Emniyet Müdürü Alper Avcı "Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü olarak 1845 yılında kurulan polis teşkilatımızın 174. yılını kutladık. Sayın Kaymakamımızın himayelerinde, Başsavcılığımızın talimatları doğrultusunda, Jandarma, Sahil Güvenlik Komutanlığımız, Zabıta Müdürlüğümüz, Gümrük Muhafaza Müdürlüğümüz ile koordineli şekilde çalışıyoruz. Bizim Alanya'dan tek ricamız, trafikte saygı. Motor sürücüleri lütfen kaskını taksın. Araç kullanıcıları kemerlerini ihmal etmesin, hayata bağlanalım. Telefonla lütfen konuşmayalım yürürken dahi telefonla konuşmayalım tek ricamız Alanya halkından budur" diye konuştu.

ALANYA POSTA TV'Yİ İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

ALANYA POSTA TV'Yİ FACEBOOK'TAN İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2019, 22:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107