banner84

Avşaroğlu, profesör oldu

Alanya’nın tanınmış isimlerinden öğretim görevlisi Avşaroğlu, profesör oldu

Avşaroğlu, profesör oldu

-Haber Merkezi

Alanya’nın tanınmış isimlerinden Selçuk Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümü mezunu Selahattin Avşaroğlu, profesör oldu. İlkokulu Avsallar Mahallesi’nde okuyan Avşaroğlu, lise eğitimini Alanya İHL Lisesi’nde aldı. Ardından Selçuk Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümünden mezun olan Avşaroğlu, 1995 yılında Niğde Üniversitesine asistan olarak girdi ve 2000 yılında Selçuk Üniversitesi Kampüs Sağlık Merkezinde uzman psikolojik danışman olarak görev yaptı.

Avşaroğlu, 2009 yılında Yrd. Doç. Dr. olarak özel eğitim bölümünde çalışmaya başladı ve rehabilitasyon psikolojik danışmanlığı ile ilgili çalışmalar yaptı. 2014 yılında Doçent olan Avşaroğlu, Psikolojik Danışmanlık ve rehberlik alanında çok sayıda kitap bölümü yazdı ve editörlükler yaptı. Ulusal ve uluslararası makaleleri bulunan Avşaroğlu’nun yurtiçi ve yurt dışında sunduğu tebliğler bulunuyor.

2017 yılında Kırgızistan Türkiye Manas Üniversitesine görevlendirilen Avşaroğlu, 2019 Eylül ayında tekrar yurda dönerek Konya Necmettin Erbakan Üniversitesinde çalışmaya başladı. Alanya’nın tanınmış eğitimcilerinden olan Avşaroğlu, profesörlüğe yükseldi.

Bizde Alanya Posta Medya olarak Selahattin hocamızı tebrik eder, çalışmalarında başarılar dileriz.

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2019, 19:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107