banner129

Başhekim CHP’den arazi talebinde bulundu

CHP İlçe Başkanı Coşkun Karadağ, ilçe yönetiminin hafta içerisinde yaptığı etkinlikler hakkında konuştu. ALKÜ Başhekimi Lakadamyalı’nın ziyaret sırasında kendilerinden onkoloji birimi için arazi tahsisi konusunda destek istediğini belirtti. 

Başhekim CHP’den arazi talebinde bulundu

Özgür YILMAZ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Alanya İlçe teşkilatı haftalık yönetim toplantısını gerçekleştirdi. Toplantı sonrası basın açıklaması yapan İlçe Başkanı Coşkun Karadağ, İYİ Parti Alanya yönetiminde hayatını kaybedenlere başsağlığı diledi. Karadağ, "Millet İttifakı'nın bir diğer kanadı olan bizim arkadaşlarımızdan bu hafta iki elim bir haber aldı bir trafik kazası, bir de ölümle sonuçlanan intihar olayında iki kişiyi kaybettik. İYİ Partili tüm arkadaşlarımıza başsağlığı diliyorum, yakınlarına da Allah sabırlar versin diyorum. Üzücü bir olay" dedi.
"ALANYASPOR BİZİ GURURLANDIRIYOR”
Karadağ bu haftanın en önemli gündeminin Alanyaspor'un başarısı olduğunu belirttiği konuşmasında, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in yeni tesisle ilgili 'Tamamlayacağız' sözlerine ilişkin memnuniyetlerini dile getirdi. Karadağ ayrıca maç günleri yaşanan trafik sorununa da dikkat çekti. CHP İlçe Başkanı, "Bu haftanın en önemli gündemlerinden biri tabii ki Alanyasporumuz. Geçen hafta liderdi. Bu hafta Fenerbahçe'yi yenerek yine liderlik koltuğunda oturmaya devam ediyor. Biz bunun devamının da gelmesini temenni ediyoruz ve Alanyasporumuz gerçekten çok canlı ve güzel bir futbol ortaya koydu. Böyle de devam edecek gibi görünüyor. Alanyaspor camiasını ve futbolcuları da tebrik ediyorum. Alanyaspor bizim gururumuz, Alanyaspor'un başarısı bizleri onurlandırıyor. Çok sayıda Alanya dışından arkadaşlarımızdan da telefon aldım. Herkes Alanyaspor’u kutluyor. Alanyaspor yönetimi Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız ziyaret ederek bazı konuları dile getirdi. Bunların başında da Alanyaspor tesisleri var. Sayın Muhittin Böcek’in, Alanyaspor tesisleri için “süreç içerisinde mutlaka tamamlanacak” diye bir söylemi oldu. Biz bunu bekliyoruz, bu çok sevindirici bir haber. İnşallah iyi ve güzel bir tesis olur. Takımımızın daha iyi şartlarda maç yapması, barınma ihtiyaçları giderilecek diye düşünüyorum” diye konuştu. 
“MAÇ ZAMANI TRAFİK SIKINTI”
Maç günleri özellikle de büyük derbi günlerinde stat yolunun ve park alanının yetersiz olduğunu ifade eden Karadağ, “Alanyaspor'un bütün maçlarında ancak özellikle derbi maçlarda sahaya gitmekte halkımız çok büyük bir eziyet çekiyor. Orada bir yolumuz var ama otopark da yol da yetersiz. İnsanlara gidişte bir sorun oluyor, dönüşte daha da büyük bir soruna dönüşüyor. Özellikle buradan bu konuda meclis üyelerimize de söyledik zaten ancak buraya yeni bir alternatif yol yapılabilir mi bölgenin imarına bakılarak yapılacak bir şey olabilir belki. Halkımızın daha rahat olması için çalışma yapılmasının şart olduğunu görüyoruz. İnşallah önümüzdeki günlerde bu sorun da ortadan kalkar” ifadelerini kullandı.
"KYK YURTLARI GELİŞTİRİLMELİ”
Üniversitelerde de eğitim döneminin başladığını söyleyen Karadağ, yurt sorununu bir kez daha vurgulayarak, Eylül ayı içerisinde akaryakıta 3 kez zam yapılmasından yakındı. Karadağ, "Geçtiğimiz günlerde Alanyamızın en büyük sorunlarından bir tanesinin KYK yurtlarının yetersizliği olduğunu söylemiştik. Geçen hafta en az 80 öğrencimiz barınma problemleri dolayısı ile bize ulaştı. KYK yurtlarının Alanya'da çok daha hızlı bir şekilde tamamlanması, geliştirilmesi gerekiyor. Alanya adına büyük bir katkı sağlar. Ayrıca bu ay akaryakıta 3 kez zam geldi. Alanyamıza şehir dışından birçok üniversiteyi kazanmış gençlerimiz geliyor. Ancak pahalılıktan çok yakınan oluyor. Bunlardan en önemlisi ise her konuya etki eden yakıt tabii ki. Halkımızın bu sorunlarla beli bükülüyor. Ülkemiz inşallah CHP iktidarı ile refaha ulaşacaktır” dedi. 
"ALANYAMIZA ONKOLOJİ BÖLÜMÜ AÇILMASI İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”
İlçe yönetimi olarak Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Eğitim ve Araştırma Hastanesi (EAH) Başhekimi Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı'ya yaptıkları ziyareti değerlendiren Karadağ, başhekimin hastanenin hemen karşısında bulunan, Alanya Posta TV'nin daha önce birkaç kez gündeme getirdiği atıl arazinin onkoloji birimi yapılması talebi olduğunu ve bu konuda ellerinden geleni yapacaklarını aktardı. Karadağ, "Geçtiğimiz hafta yeni başhekimimize bir ziyarette bulunduk ve başarılar diledik yönetim kurulumuz ile birlikte. Başhekiminizin bizlerden bir isteği oldu. Hastanemizin güneyinde olan bir arazinin onkoloji birimi olarak yapılmasını istediğini bizlere aktardı. Gerçekten Alanyamızda özellikle kanser hastalarımızda çok büyük bir sıkıntı var. Uzun bir yol gidip Antalya'da şifa aramaktalar. Bu hem hastalarımız hem Alanyamız için büyük bir ıstırap ve maddi bir yük. Bu yüzden biz burada bir Onkoloji Hastanesi'nin yapılmasında üstümüze düşen ne görev olursa yapmaya hazırız. Bunu gerekirse büyükşehrimize gerekirse bakanlığa iletiriz. Bunu yapmak bizim boynumuzun borcudur. Hatta başhekimimizden aldığımız bilgiye göre bu hastanenin inşaatını yapmaya talip birtakım hayırsever vatandaşlarımız da var. Bu güzel bir haber. Alanyamız çok kısa bir zaman içerisinde inşallah onkoloji birimine kavuşacaktır. Arazinin tahsisi büyükşehirde görünüyor. Ancak süresi ne zaman bitecek, nasıl yapılır bunları Büyükşehir Belediyesi meclis üyemiz Erkan Demirci’ye ilettik. Antalya'da bu irdelenecek, teklifi yapılacak bir prosedüre mutlaka ihtiyacı var. Tahsis durumuna göre devamı nedir yapılması gereken bir protokol varsa yapılır. Biz üzerimize ne düşüyorsa yapmaya hazırız” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107