banner84

Başkan Yılmaz, o paylaşımı neden kaldırdı?

Komşu ilçe Gazipaşa’da Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşı, Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, sosyal medya hesabından duyurmuş, kısa süre sonra da paylaşımı kaldırmıştı. Başkan Yılmaz, ilçedeki vaka durumu paylaşımı kaldırması ile ilgili Alanya Posta TV’nin sorularını yanıtladı  

Başkan Yılmaz, o paylaşımı neden kaldırdı?

-Rayıf DOĞRULU
Gazipaşa'da H.K adlı vatandaş, Yeni Tip Koronavirüs (Covid-19) nedeniyle dün hayatını kaybetmişti. Olayın ardından Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Yılmaz sosyal medya hesabından "İlçemizde koronavirüs nedeniyle bir vatandaşımızı kaybetmiş olmanın derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı dilerim.#evdekalgazipasa" ifadelerini kullandığı bir paylaşım yapmıştı. 
Covid-19 nedeniyle Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi gördüğü öğrenilen vatandaşın cenazesi bugün özel tedbirlerle Gazipaşa’da defnedilecek. Ancak paylaşımını  Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz’ın kaldırması “Vakalar ve sayılar gizleniyor mu?” sorusunu akla getirdi. Alanya Posta TV’ye konuşan Yılmaz şu yanıtı verdi: “Benim paylaşımı gerçekleştirmem gerekiyordu. Vatandaşlarımızın bilgilendirilmesi ve tedbirlere daha sıkı uymaları için bir paylaşım gerçekleştirdim. Daha sonra hayatını kaybeden vatandaşımızın ailesinin isteği üzerine paylaşımı kaldırma gereği duydum. Hemşehrilerimizi talebi üzerine paylaşımımı geri çektim. Halkımızın bilinçli olması, durumun farkında olması elbette ki önemli. Fakat acısı olan Gazipaşalı hemşehrilerimizin isteği üzerine acılarının üzerine böyle bir talep geldiği için daha çok üzülmesinler istediğim için bu tavrı gösterdim” dedi.
Başkan Yılmaz açıklamasında; “Hayatını kaybeden vatandaşımıza bir kez daha Alah’tan rahmet, acılı ailesine sabırlar diliyorum. Tüm hemşehrilerimin evde kal çağrılarına kulak vermesi gerektiğini hatırlatırlatıyorum. Evde kal, güvende kal Gazipaşam”dedi.

GAZİPAŞA'DA KORONAVİRÜS CAN ALDI-HABER LİNKİ

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2020, 19:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107