banner84

Bir rant eksikti!

Antalya'nın tüm ilçelerinde köylerden merkeze taşımalı eğitim ve engelli öğrencilerinin taşıma ihalesi için kısmi teklif verilirken, Alanya'da yapılmadı. İlçede bireysel olarak taşımacılık yapan esnaflar ise bu duruma tepki gösterdi. Lök ise, bu durumun arkasında rant olduğunu iddia etti

Bir rant eksikti!

-Haber Merkezi
Ulaşım sorunlarında gün geçmiyor ki yeni bir sorun daha ortaya çıkmasın. Bu kez de köylerden merkeze taşımalı eğitim ve özel eğitim engelli öğrencilerinin taşıma ihalesininin 'kısmi teklif verilmez' şekilde yapılması, bireysel olarak ulaşım esnafı olanları çileden çıkardı. Kısmi teklifin ihale şartnamesinde yer almaması nedeniyle, esnafın önünün kapatıldığını söyleyen Alanya Servis Esnafları Derneği Başkanı Hasan Lök, bu konuda rant sağlandığını iddia etti. 
'NEDEN İHALE BÖYLE ÇIKTI?'
Konuyla ilgili açıklamada bulunan Lök, "Her yıl köylerden merkeze taşımalı eğitim ve özel eğitim engelli öğrencilerinin taşıma ihalesinde Antalya'nın diğer ilçelerinde bireysel esnafların ihaleye gitmesine imkan sağlayan kısmi teklif verilebilir olarak ihaleye çıkarken, Alanya İlçe Milli Eğitim müdürlüğü neden kısmi teklif verilemez olarak ihaleye çıkıyor?
'BİREYSEL ESNAF SAF DIŞI EDİLDİ'
İhale şartnamesi ile bireysel esnaf saf dışına itildi. Adrese teslim ihaleye çıkarak, birilerine imtiyaz sağlanıp ortaya çıkan rant paylaşılıyor. Aksi halde bu durumu kim ne ile izah edebilir.
'ESNAFIN HAKKI GASP EDİLİYOR'
Esnaf işsizlik ve borçlar altında ezilirken esnafın hakkı olan işler hiçbir zaman bu kadar güçlünün birlik olup el ele vererek esnafın hakkını gasp ettiği olmamıştır. Bu vahim tablo ortadan kalkana ve gerçekler gün yüzüne çıkana kadar mücadele devam  edecektir" dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Özkan özkan
Özkan özkan - 3 ay Önce

Kanunlara yasalara ve belediyenin çıkarmış olduğu yönetmeliklere tam olarak uyarak ekmeğini Servis işletmeciliğinden kazanan Servisçi esnafına sahip çıkan başta. Hasan lök ve. Yolsuzlara karşı mücadele eden herkeze teşekkür ederiz tam destek veriyoruz

SIRADAKİ HABER

banner107