banner84

'Biz üstesinden geliriz'

Gazipaşa 2 günlük sağanak yağışın ardından, adeta su altına gömülmüş, işyeleri ve seralarda ciddi hasarlar meydana gelmişti. Gazipaşa Belediye Başkanı Yılmaz, hasar tespit çalışmalarının devam ettiğini belirterek, "Biz bunun üstesinden geliriz" dedi

'Biz üstesinden geliriz'

-Özgür YILMAZ

Gazipaşa'da 24 saat içerisinde metrekareye düşen 149 kilogram yağış, ilçeyi sular altında bıraktı. Su baskınları ve derlerin taşması sonucunda birçok iş yeri, tarım alanında maddi hasarlar meydana geldi. Siyasilerin doğal afet sonucunda geçmiş olsun ziyaretleri ilçeye devam ederken, bir diğer taraftan da hasar tespit çalışmaları yapılıyor.

'CANLA BAŞLA ÇALIŞTIK'

Yaşananların ardından Alanya Posta TV'ye konuşan Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, altyapının yetersizliği nedeniyle bu sonucun ortaya çıktığını söyledi. Yılmaz, "Gazipaşamızda iki gün önce çok şiddetli bir yağış oldu. 24 saat içerisinde metrekareye 149 kilogram yağış düştü. Bu yağış esnasında ilçemizin bazı bölgelerinde altyapı yetersiz kaldığı için baskınlar oluştu. Adliye Sarayımızın garajını su bastı. Onun haricinde Kayalar bölgesinde mahallelerimizi su bastı. Dere yatakları yetersiz kaldığı için dereler taştı. Seralar mil altında kaldı. Koru bölgesinde seralarımızı su bastı. Aynı zamanda hortum nedeniyle bazı seralarımız hasar gördü. Biz tabii belediye ekipleri olarak canla başla çalıştık. Gece gündüz 2 gün boyunca çiftçilerimizin, mağdur olan vatandaşlarımızın yanında yer aldık. Hasarları tespit etmeye çalışıyoruz" dedi.

'KAPALI YOLUMUZ YOK'

Maddi hasarların üstesinden geleceklerini de vurgulayan Yılmaz, "Çiftçilerimizin gördüğü, mağdur olduğu konuları tespit edip, onların çözümünü yapmaya çalışıyoruz. Şu anda bir sıkıntı yok. Biz bunun üstesinden geliriz. Daha yukarıda bulunan köylerimizde, mahallelerimizde de sıkıntılar yaşandığının bilgilerini alıyoruz. Ekiplerimizi gönderdik. Şu anda kapalı olan hiçbir yolumuz yok, hepsini açtık. Bize intikal eden her türlü sorunun üstüne gidiyoruz ve çözüyoruz. Bir sıkıntı yok şu anda Gazipaşamızda" diye konuştu.

TESPİTLER DEVAM EDİYOR

Afet öncesinde ilçedeki tüm su tahliye kanallarını temizlediklerini söyleyen, ancak kanal ve altyapı yetersizliği sebebiyle bu durumun yaşandığını ifade eden Yılmaz, "Bu afet yaşanmadan önce de hazırlıklarımızı yapmıştık. Bütün kanallarımızı, su tahliye kanallarının hepsini temizletmiştik. Kepçelerle içindeki her şeyi almıştık ama çok aşırı yağmur gelince yapabileceğimiz bir şey de kalmadı. Kanallar taştı. Çünkü altyapıda yetmedi, kanallar da yetmedi. Bu nedenle tarım alanlarımız çok büyük hasar gördü. Çiftçilerimizin yanındayız. Elimizden geldiğince her şeyi yapmaya hazırız. Hasar tespit çalışmaları devam ediyor" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107