banner129

Böcek’ten randevu alınamıyor

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, her ay Alanya’ya gelerek ‘Halkın içinde olacağım’ vaadini, seçildikten sonra bir kez yerine getirebilirken, talep edilen bazı randevulara olumlu yanıt vermemesi tepkiye neden oldu.

Böcek’ten randevu alınamıyor

Özgür YILMAZ
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, ‘Her ay Alanya’ya gelerek halkın içinde olacağım’ vaadini, seçildikten sonra bir kez yerine getirebildi. Böcek, yoğunluğu nedeniyle bu ziyaretleri yapamadı ancak şimdi de kendisine ulaşılamadığı, randevu taleplerine dönmediği eleştirisi gündemde. Alanya’da seçim ofisi açılışında ‘Ayda bir günümü Alanya’ya ayıracağım’ diyen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in, ulaşılmaz olması başta mahalle muhtarları olmak üzere, randevu talep edenleri kızdırdı. Yerel dinamikler arasında Alanya’da etkin bir güce sahip olan Alanya Ticaret ve Sanayi Odası’nın dahi randevu talebine olumlu dönüş yapılmaması tepkiye neden oldu. 
“HAL PROJESİNİ ÜCRETSİZ YAPIP TESLİM ETTİK”
ALTSO’da halciler ve müstahsillerin de olduğu Tarım Destekleme Toplantısı’nda konuşan Şahin, bu duruma sitem etti. ‘Toptancı sebze meyve halimiz bir an önce bitirilmeli. Bizim ürünümüzü daha iyi pazarlayabilmemiz için bize büyük hal lazım’ diyen Şahin, “Biz şimdi birçok ürünümüzü Antalya'ya gönderiyoruz. Antalya'da üzerine koyarak satıyor. Tüccarlar Antalya'daki halin büyük olmasından dolayı oraya gidiyor. Bizim çabamız tüccarı buraya getirmek. Geçen sene yapılan talep doğrultusunda ücretsiz bir şekilde komisyoncu arkadaşlarımızla toplantı yaparak hal projesini yapıp teslim ettik” dedi.
‘SAYIN BÖCEK GALİBA ÇOK MEŞGUL’
 ‘Toptancı halinin atıl kalmasının Alanya'ya gerçekten ciddi zarar vereceğini düşünüyorum ve şu anda da öyle gözüküyor’ diyen ALTSO Başkanı Şahin, “Biz randevu istedik fakat daha randevunuz çıkmadı. Sayın Böcek'in herhalde zamanı yok. Zamanı olunca bize randevu verirse biz de gidip ona birebir anlatacağız projemizi. Bizi henüz ticaretle ilgili dinlemedi. Halin ne kadar önemli olduğunu onu anlatacağız. Teknik konuları bilmem ama biz proje yaptık ücretsiz bir şekilde Büyükşehir hediye ettik. Alanya’mızın tarımına sadece komisyoncu arkadaşlarımıza değil, üreticiye katkı sağlamak için bunu yaptık” diye konuştu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107