banner129

‘Bu maaşlarla nefes alamıyoruz’

Tüm Emekli- Sen Postane önünde emekli maaşlarına uygulanan zamlarla ilgili basın açıklaması gerçekleştirdi. Keskin, "Bu maaşlarla artık nefes alamıyoruz '' dedi

‘Bu maaşlarla nefes alamıyoruz’

Tüm Emekliler Sendikası Yürütme Kurulu Üyesi Ali Osman Keskin, Tüm Emekliler Sendikası adına açıklama yaptı. Basın açıklamasına CHP İlçe Başkan Yardımcısı İrfan Akgün, CHP Alanya Gençlik Kolları İlçe Başkanı Çağdaş Erdem de katıldı. Kesin yaptığı açıklamada, ''Kamu emekçilerine ve emeklilere enflasyon karşısında ücretlerini korumak için maaş artışı yapılır. Bugüne kadar AKP iktidarının sicili bozuktur. Yaptıkları maaş artışları daima reel enflasyonun altındadır. İktidarın güdümündeki TUİK maaş ve ücret artışlarını baskılamak için rakamlarla oynadığını kamuoyunca bilinmektedir. Dolayısıyla hem gerçek enflasyonun altında yapılan artışlar hem de refah payı emeklilere yansıtılmamıştır. Düşünülürse her yıl maaşlarımız da ciddi kayıplar yaşanıyor.Artık nefes alamıyoruz. Zorunlu giderlerimizi karşılayamıyoruz. Mutfaklarımızda yangın var. Bırakın eti, balığı soğan, patates, ekmek alamıyoruz. Kiramızı ödeyemiyoruz. Kredi kartı borçları ile ayı döndürmeye çalışıyoruz. Çocuklarımıza okumaktan aciz düşmüşüz .Okusalar da iş bulamıyorlar devlet okulları bilimsel ve laik eğitim yerine siyasal İslamcı ve kindar nesil yetiştirme çabasındadır. Biz çocuklarımızın böyle yetişmesini istemiyoruz'' dedi.
''İNSANCA YAŞACAĞIMIZ DÜZEYDE MAAŞ ARTIŞI İSTİYORUZ''
Açıklamanın devamında Keskin, ''Sağlıktaki özelleştirme ve kaos birçok sağlık sorunu yaşayan emeklileri zor durumda bırakmıştır. Sağlıkta bütün ek tahsilatlar kaldırılmıştır. Siyasal iktidarların saraylarını saltanatları yürütmek için vakıflar dernekler ve adrese teslim ihaleler ile yandaşlarına oluk oluk para aktarmak için zam furyalarına devam edeceklerini tahmin etmek zor değildir. Ancak biz halkız bu zulme dur diyeceğimizin işareti son yerel seçimlerde attığımız şamardan anlaşılmalıdır. Kurşuna fiyat biçenler kirasını ödeyemediği için intihar edenlerden,çocuğuna pantolon alamayan babadan azıcık emekli maaşı ile okutup iş bulamadığı atanamadığı için gencecik bedenlerden vazgeçenlerden haberleri olmalıdır.Emeklinin seçime giderken bin liraya çıkarıp  temmuz ocak maaşlarından muaf tutulmasını nasıl istişare edeceklerini merakla bekliyoruz. Biz emekliler tüm Emekli- Sen de birleşip örgütlü bir güce dönüşürsek ,emekli sendikaları statüsü yasasını çıkartıp iktidarları toplu sözleşme masasına oturtup, gerçek enflasyon üzerinden ve milli gelirden de pay aldığımız toplu sözleşmeleri imza atmak zorunda bırakırız. Hükümeti uyarıyoruz hakkımız olan insanca yaşayacağımız düzeyde maaşlarımız da gerekli artışı yapın. Sizden yüzde beşlik sadaka zamları değil hakkımızı istiyoruz'' ifadelerine yer verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107