banner129

Büyükşehir onları unutmadı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, ekonomik yoksunluk yaşayan engelli, yaşlı ve yatalak durumdaki vatandaşlarını unutmuyor. Gazipaşa’da yürüyemediği gibi gözleri de görmeyen 106 yaşındaki Fatma nine ile yine geçirdiği felç nedeniyle yürüyemeyen Zahide Akbuz’un hasta yatağı talebini yerine getiren Büyükşehir Belediyesi, onlara en büyük mutluluğu yaşattı.

Büyükşehir onları unutmadı
Gazipaşa’dan Kaş’a Antalya’nın dört bir köşesinde ekonomik yoksulluk içindeki vatandaşların umudu olan Büyükşehir Belediyesi, Evde Bakım Hizmetini ilçelere de taşıyor. İlçelerde periyodik olarak ziyaret edilen kayıtlı hastalar Büyükşehir Belediyesi’nin doktor ve hemşireleri tarafından muayene edilip sağlık taramalarından geçiriliyor. Ücretsiz muayene ve diş tedavilerinin yanı sıra, vatandaşların hayatlarını kolaylaştıracak birçok önemli hizmeti ücretsiz olarak sunuyor. Verilen bu hizmetlerin yanında ekonomik durumdan yoksul olan yaşlı ve engelli vatandaşlara hasta yatağı hizmeti de sunan Büyükşehir Belediyesi, son olarak Gazipaşa’nın Yeşilyurt Mahallesi’nden 106 yaşındaki Fatma Erdoğan ile Kahyalar Mahallesi’nden 52 yaşındaki Zahide Akbuz’un evine giderek hasta yataklarının kurulumunu yaptı.

ONLAR İSTEDİ BÜYÜKŞEHİR VERDİ

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden anneleri 106 yaşındaki Fatma Erdoğan için hasta yatağı isteyen Yusuf-Havva Erdoğan çiftinin talepleri de kısa sürede karşılandı. Karşılarında Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipleri gören Erdoğan çifti anneleri için gönderilen hasta yatağını görünce mutluluklarını kelimelerle ifade edemedi. Antalya merkeze 180 kilometre uzaklıkta olan Gazipaşa’ya bu hizmetin geldiğini görmenin son derece mutluluk verici olduğunu ifade eden Yusuf Erdoğan, “Annem Fatma Erdoğan 106 yaşında. Hem yaşlılık hem de geçirdiği rahatsızlıklar nedeniyle yürüyemiyor ve gözleri görmüyor. Annem için gönderilen hasta yatağı bizler için çok önemliydi. Büyükşehir Belediye Başkanımıza bu hizmetinden dolayı ne kadar teşekkür etsek azdır” diye konuştu.

HASTA YATAĞINA KAVUŞTU

Büyükşehir ekipleri, Gazipaşa’da 52 yaşındaki Zahide Akbuz’a da hasta yatağı yardımında bulundu. Kısa süre önce ani bir felç geçiren 52 yaşındaki Zahide Akbuz’un, yürüme kabiliyetini kaybettiğini anlatan eşi Ali Akbuz, “Eşim rahatsızlanınca zor durumda kaldık. Büyükşehir Belediyesi’nin bu hizmetini duymuştuk ve bir talepte bulunduk. Talebimiz kısa sürede karşılandı ve hasta yatağı evimize kadar getirilerek kurulumu yapıldı. Allah razı olsun” dedi.
Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2017, 11:47
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107