banner84

Büyükşehir'de olaylı meclis

ANTALYA Büyükşehir Belediyesi'nin Haziran ayı olağan meclis toplantısı olaylı başladı.

 Büyükşehir'de olaylı meclis
 MHP İl Başkanı Osman Çetin, 30 Mayıs'ta Büyükşehir Belediye Meclis üyesi seçildiği MHP'den istifa ederek AK Parti'ye katılan Halil Karataş'ı protesto için meclise geldi.
NAZİK BAŞLADI, SERT BİTTİ
OTURUM öncesinde meclis salonuna giden ve AK Parti sıralarında oturan Karataş'ın karşısına çıkan Çetin, istifacı meclis üyesini dışarı davet etti. Halil Karataş koltuğundan kalkmazken, araya Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Özkan ve Akseki Belediye Başkanı İsmet Uysal girdi. Önce nazik bir ses tonuyla başlayan davet daha sonra sertleşti ve MHP İl Başkanı Çetin, mecliste transfer borsası kurulduğunu iddia etti, AK Partilileri suçladı.
Osman Çetin, partisinden istifa eden Karataş'ı protesto ederek salondan çıkarken, AK Parti'yi irade hırsızlığı yapmakla itham etti. Çetin, salon dışında yaptığı açıklamada da "İnsanların iradelerini satmaları eşlerini satmalarıyla eşdeğerdir" sözünü sarf etti.
TÜREL'DEN CEVAP
BÜYÜKŞEHİR Belediye Başkanı Menderes Türel de Senirli'nin açıklamalarının demokratik siyasi geleneğin dışında olduğu ifadesiyle karşılık verdi. Bugüne kadar belediye meclis üyesinden bakanına parti değişikliğinin ne ilk ne de son olacağını söyleyen Türel, Antalya'nın geçmiş yıllarında eski Aksu Belediye Başkanı İsa Yıldırım, MHP Muratpaşa adayı Cengizhan Gököz, MHP'li Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve yine MHP'li Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül'ün farklı siyasi parti geçmişleri olduğunu hatırlattı.
Türel, "Onların tercihlerini saygıyla karşılayacağız. Bu arkadaşları suçlama, demokrasi adına ayıptır. Siyasi parti tercihini 'Demokratik geleneklere aykırı davranıyor' diye suçlama, demokrasiye en büyük saygısızlıktır" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2014, 19:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157