banner84

'Çin malı almayın'

Alanya Posta TV'ye konuşan Tüketici Hakları Derneği (THD) Alanya Şubesi Başkanı Cemal Şencan, vatandaşlara uyarıda bulundu

'Çin malı almayın'

-Alkın BİRİCİK

Vatandaşların Elektronik eşyaları ve özellikle akıllı saatleri sırf ucuz ve güzel diye almamaları uyarasında bulundu. 'Bu saatleri 2 gün kullanabiliyorsunuz sonra bozuluyor' diyen Şencan, "Özellikle bu konu velileri ilgilendiriyor" dedi. Şencan, " Değerli arkadaşlarım sevgili Alanyalılar, bunlar piyasada peynir ekmek gibi satılıyor. Bunları velilerimiz çocuklarına alıyorlar. Geç kaldıysa yerini öğreneyim, nerede olduğunu bana bildirsin gibi. Ama bunların hepsi Çin malı. O kadar çok başvuru var ki. Bende bunu uzman kişilere gösterdim. Onlarda dediler ki bunlar terlemeden bile, nemli havalardan bile etkilenebilecek bir yapıya sahip. 
'ÇİN MALLARINI ALMAKTAN VAZGEÇİN'
Yani şu Çin mallarını almaktan vazgeçelim. Zaten ülke, Çinlilerin ucuz mallarının çöplüğü oldu. İnsanlar bunlara devasa para veriyorlar. Çocuklarımız bunları büyük bir zevkle ve keyifle takıyor ama daha sonra hayal kırıklığına uğruyorlar. Bunların bir kısmı bir kaç kez servise gitti ama servis sıvı teması var kullanıcı hatası diyor. Ondan sonrada yapacak bir şey kalmıyor. Bunlar sanki tek kullanımlık bir ürün. Sanıyorum ki Çin de bunları çocuklara oyuncak olarak veriyorlar. Bizde de bunları teknoloji diye satmaya çalışıyorlar. Buraya dikkatinizi çekmek istiyorum. Sadece bunlar için değil, özellikle Çin malları için söylüyorum. Tamam kalitelisi de var ama daha çok yüzde sekseni kalitesiz ürünler. Onun için, zor kazandığınız parayı kolayca böyle heba etmeyelim. Bunları alırken daha kaliteli ürünleri tercih edelim. Başka ülkelerin imal ettiği ürünlerden alalım. Çin malı alırken ne olur herkes dikkat etsin. Bakın bunların görünüşleri gerçekten çok güzel. Süslü püslü falan yani albenisi olan eşyalar. Çocuklara da hitap ediyor ama o vitrinde gördüğünüz albeniye aldanmayalım ve ihtiyacımız değilse kullanmayalım" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107