banner84

Cumhuriyet Mahallesinde beklenen son

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in de desteklediği ve bakanlar kurulu tarafından riskli alan ilan edilen Cumhuriyet Mahallesinde faciadan dönüldü.  Bir ailenin yaşadığı 17 daireli binanın bir kısmı yıkıldı, aile yetkililer tarafından binadan tahliye edildi.

Cumhuriyet Mahallesinde beklenen son

Özgür YILMAZ

Bakanlar kurulunca riskli alan ilan edilmesinin ardından Kentsel dönüşüm için çalışmaların yürütüldüğü ve Alanya Belediyesinin o bölgeye hizmet vermesi için kentsel dönüşüm ofisi açtığı mahallede 5 katlı binanın 2 dairesi kısmen yıkılı.

Cumhuriyet Mahallesi Denizkent Sitesinde babası ile birlikte yaşayan sanatçı Sonat Dorukan’ın dairesinin bulunduğu A Blok ve bitişik blok faciadan döndü. Yıkılan binan babası ile birlikte tek sakini olan Sonat Dorukan, kirasının ucuz olması, rahat müzik çalışması yapması ve kedi ve köpeklerini rahatça bakabileceği için Denizkent sitesine 1 yıl önce taşındığını ifade etti. Dorukan, riskli yapıdan yetkililerin yardımı ile ayrılabileceğini söyledi.

Alanya Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Bilal Nurgül ve Sosyal Hizmetler Vakfı Müdürü Fikret Namal binaya gelerek mağdur aile ile görüşerek taşınma işlemi için çalışma başlattılar. Çevresi itfaiye tarafından güvenlik bandı ile çevrilen binadan kopan dev beton bloklar bitişik binanın bahçesine de düştü.

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2020, 16:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner134