banner129

ÇYDD kermesi başladı

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Alanya Şubesi tarafından düzenlenen geleneksel ‘Bahar Kermesi’ dün başladı.

ÇYDD kermesi başladı

-Asiye ELİAÇIK
Hacımemişler Camii önündeki kermese ilk günden vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Kermesi bazı siyasiler ile belediye meclis üyeleri de ziyaret etti. 
Kermeste yiyecek ve içeklerin yanında hediyelik eşya, el sanatları ürünleri ile kitap satışı da gerçekleştirildi. Kermes hakkında bilgiler veren ÇYDD Alanya Şubesi Başkanı Nilgün Özcan, 3 gün sürecek olan kermese herkesi davet etti.
Özcan, “9 yıldır yılda iki kez kermesimizi düzenliyoruz. Biliyorsunuz Kır Çiçekleri Kız Yurdumuz var. Üniversite öğrencilerimiz var burs verdiğimiz 121 tane. Ayrıca ortaöğretim öğrencilerimiz var. Eğitim evimiz var, orada da çocuklarımızın kişisel gelişimine katkı sağlıyoruz. Piyano, gitar, satranç, drama, resim, İngilizce gibi dersler veriyoruz. Derneğimizde hafta içi ise yetişkin eğitimi veriyoruz. Sabun kursu, nakış, dikiş eğitimleri oluyor. Bu kermesi de derneğimize gelir getirmek amacıyla yapıyoruz. Çünkü bu kadar etkinliği yapabilmek için mutlaka maddi bakımdan da desteğe ihtiyacımız oluyor. 3 gün boyunca buradayız. Herkesi bekliyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107