banner84

Demir'den yeni düzenleme uyarısı

ALESO Başkanı Demir, ekmek satışıyla ilgili Tarım ve Orman Bakanlığı'nın aldığı kararla ilgili fırıncı esnafını uyardı. Demir, ekmek nasıl satılmalı diye market ve fırıncıyı tavsiyelerde bulundu.

Demir'den yeni düzenleme uyarısı

-Özgür YILMAZ

Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü’ne koronavirüs (Covid 19) salgını kapsamında piyasaya arz edilen, ekmek ve ekmek çeşitlerinin satışında, ürünleri tüketicinin doğrudan alması engellenecek. Ekmek, ekmek çeşitleri ve diğer ekmek çeşitleri aşağıda belirtilen 3 şekilde satışa sunulabilecek.
TÜKETİCİ İLE TEMAS KESİLİYOR
Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası (ALESO) Başkanı Nuri Demir,  ekmek satışı konusunda,"Hazır ambalaj malzemesi içerisinde, ekmek ve ekmek çeşitleri gıda ile temasa uygun kağıt esaslı veya plastik esaslı bir ambalaj malzemesine konularak satışa sunulabilecek. Ambalaj malzemelerinin ağız kısmının, ürünün rutubetini bırakabilmesi amacıyla açık bırakılabilir, ambalaj malzemesine konulmamış ürünler ise bulaşmayı ve tüketicinin ulaşmasını engelleyecek şekilde hijyen tedbirlerinin alınmış olduğu dolap ve tezgahlarda bulundurulabilecek. Tüketici talebi üzerine işletme görevlileri tarafından uygun bir ambalaj malzemesine konularak tüketiciye verilecek" uyarısında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2020, 20:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107