banner129

Dolum Tesisi’ne büyüme onayı çıktı

Alanya'nın doğusundaki Yeşilöz’deki akaryakıt  istasyonunun dolum tesislerini büyütme çabası sonuç verdi. ÇED Raporu olumlu çıktı. Karar başta gönüllüler olmak üzere bölgede yaşayan vatandaşlarda kaygı yarattı.

Dolum Tesisi’ne büyüme onayı çıktı

Haber Merkezi

Kararın açıklanması ile birlikte gelişmeyi sosyal medya hesabından duyuran Alanya Belediye Meclis Üyesi Nazmi Zavlak, şimdi ne olacak diye sordu. Zavlak şunları söyledi ‘ Haftalık 160.000 ton akaryakıt Alanya'dan gidecek. (Alanya ve Gazipaşa'nın bir yıllık akaryakıt ihtiyacı yaklaşık olarak 90.000 ton).Bu akaryakıt tüm Akdeniz ve İç Anadolu bölgesine her yıl yüzlerce tankerle Alanya'dan dağılacak.

Alanya'daki turizmi ve tarımı düşünmeyen gözünü para bürümüş, Alanya turizm ve tarımına göz göre göre ihanet eden bazı kişiler bu olaya ses çıkarmıyorlar. Bu tankerlerin patlaması veya sızıntı yaşanması durumunda bu kişiler de su yüzüne çıkacaklardır. Konuyla ilgili görüş bildirmesi gereken Alanya Belediyesi ve diğer kurumların, Alanya'ya kara bir leke bırakacak olan bu olaya, olumsuz yaklaşmaları ve tepki göstermeleri tek temennimizdir. Biz dün olduğu gibi bugünde Alanya için çalışmaya devam edeceğiz ve bu raporu olumlu çıkaranlara karşı mücadelemizi sürdüreceğiz.’

Bölgedeki gönüllülerin rapora karşı yürütmeyi durdurma kararı almak üzere dava açma hazırlığında olduğu öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2019, 17:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107