banner84

Durusoy, 15 Temmuz’u Andı

MÜSİAD Alanya Şube Başkanı Mustafa Durusoy, 15 Temmuz Darbe girişiminin 3. yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajda darbecileri bir kez daha lanetleyerek MÜSİAD'ın her zaman devletinin ve milletinin emrinde olduğunu belirtti.

Durusoy, 15 Temmuz’u Andı

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Başkan Mustafa Durusoy, FETÖ’nün planladığı 15 Temmuz hain darbe girişiminin Türkiye Cumhuriyeti tarihine kara bir leke olarak geçtiğini söyledi. Bu üç yıllık süreçte, Türk Silahlı Kuvvetleri ve devletin çeşitli kademelerine sinsice sızan FETÖ mensupları, büyük bir titizlikle tasfiye edilirken, devletimizin mücadelesi halen kararlılıkla devam etmektedir diyen Durusoy, “15 Temmuz gecesi milletimiz, hiçbir bahanenin ardına gizlenmeden ve genç, yaşlı, kadın, erkek demeden darbecilerin karşısına çıkarak canı pahasına vatanını müdafaa etmiş ve FETÖ mensupları hain emellerine ulaşmasına izin vermemiştir. Aziz Milletimizin menfur saldırıların yaşandığı 15 Temmuz gecesi canını ortaya koyarak sürdürdüğü mücadele, tüm dünyanın sahiplenmesi gereken örnek bir demokrasi mücadelesidir. Hâlihazırda güçlü demokrasi geleneğine sahip olan Türk Milleti, önemli bir demokrasi dersi verirken 15 Temmuz köklü bir zihniyet değişiminin de ilk adımı olmuştur. Bu süreçte, içeriden ve dışarıdan ülkemize yönelecek saldırılara karşı birlik içinde ve güçlü durmanın önemini bir kez daha idrak ettik ve tüm fikri ayrılıkları bir kenara bırakarak vatan müdafaası ortak şuuruyla kenetlendik” dedi.
Dünyanın en yaygın ve etkin STK’sı olan MÜSİAD, her koşulda milli iradeden yana olup, onu zedeleyecek her girişimin karşısında durduğunu hatırlatan MÜSİAD Alanya Şube Başkanı Mustafa Durusoy, “15 Temmuz Darbe Girişiminin ardından da tavrını net bir şekilde ortaya koyarak vakit kaybetmeden milletin ve devletin yanında yer aldığımızı açıklayarak, mücadelemizi tüm dünyaya anlatmaya giriştik. Şehitlerimizin kanıyla kurduğumuz, birçok zorluk ve fedakârlıkla bugünlere getirdiğimiz ve Güçlü Türkiye hedefiyle geleceğe yürüyen ülkemizin başta terör örgütleri olmak üzere, hiçbir dış müdahale ile sarsılmasına müsaade etmedik, etmeyeceğiz. 
Bu vesileyle, 15 Temmuz’un üçüncü yıldönümünde, Türkiye Cumhuriyeti yaşadığı sürece minnetle anılacak olan 15 Temmuz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize bir kez daha şükranlarımı sunuyorum.”

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2019, 12:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107