banner84

Elektrikçilerde tartışma alevlendi

Alanya Elektrikçiler Odası’nda eski ve yeni yönetim arasında ödenmeyen vergi borcu tartışması sürüyor. Mevcut Başkan İlyas Bayır’ın ‘Talihsizce bir açıklama’ ifadelerine eski Başkan Sağlamel, “Yalancının mumu yatsı olmadan resmi belgelerle söndü” diyerek cevap verdi.

Elektrikçilerde tartışma alevlendi

-Asiye ELİAÇIK
Alanya Elektrikçiler Ve Elektronikçiler Sıhhi Tesisatçılar Odası eski başkanı Tuğran Sağlamel’in odanın vergi borcunun ödenmemesi sebebiyle hesaplarına bloke konduğunu açıklamasının ardından iki başkan arasındaki tartışmalar devam ediyor. Mevcut Başkan İlyas Bayır, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bir bilgilendirme mesajı kamuoyuna çok farklı yansıtıldı. Oda üyelerimiz gerekli tüm bilgileri istedikleri zaman odamızdan alabilirler. Yapılan açıklama talihsizliktir” demişti. Bu açıklamanın ardından Sağlamel, “Talihsizlik değil gerçek” dedi. Sağlamel yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:
“İDDİALARIMIN ARKASINDAYIM”
“Şahsıma vergi dairesi müdürlüğü tarafından yapılmış olan E-haciz takip işlemi odaya ait hizmet araçlarından olduğu vergi dairesinden almış olduğum resmi belgelerle kanıtlanmıştır. Açıklamalarım açık, sözlerimi tekrar ediyorum; dönemime ait 1 TL dahi Vergi, SSK, bandrol borcu yoktur. İddialarımın arkasındayım. Vergi dairesinde oda yetkilisi olarak açıklama yaptığım ana kadar hala ben gözükmekteydim. Belgeleri açıklama yapmadan önce whatsapp üzerinden kendisine attım. Her şey den bilgisi vardır.
“TÜM BORÇLARI ÖDEYİP TESLİM ETTİM”    
12.12.2017 tarihinde genel kurul kararı alınmıştır. Ocak ayı dahil SSK , vergi borçlarını ödeyip teslim ettim. Demek ki yöneticiliğin ne olduğunu hala anlayamamışlar. Resmi olarak yapılan bu ödemeleri ocak ayı yönetim kurulu toplantısında gözükmektedir. Gözleri kör olmalılar ki görmemişler, inkar ediyorlar.
“BATAN GEMİNİN MALLARI DİYE DAĞITTILAR”
Görev sürem boyunca her yıl düzenli olarak üyelerimize çam sakızı, çoban armağanı, içerisinde 1 adet ajanda, 3 adet kalem, 1 adet dolu küplük, 1 adet A-4, 1 adet A-5, 50 yaprak bloknot bulunan çanta her üyemize verilmiştir. Ödemeleri odamız tarafından yapılmış olup belgeleri odada mevcuttur. Bu arkadaşlara 2800 adet kalem, 600 adet ajanda, 600 adet küplük, 600 adet A-4, 600adet A-5 bloknot ve odaya ait çantaları teslim ettim. Lakayıt bir şekilde gülerek batan geminin malları bunlar diyerek 1 yıl boyunca yandaşlarına dağıttılar. Şimdi sormazlar mı ki sizlere, odanın eşantiyon geliri var olduğunu ve 2 yıldır bu geliri ne yaptınız, nerede kullandınız, nerede yediniz, içtiniz açıklar mısınız? Konuşmakla bu işler olmaz. Belli, çamur at izi kalsın.
“KİMSEYİ ŞİKAYET ETMEDİM”
Bu güne kadar kimseyi şikayet etmedim. Elindeki benim şikayet ettiğime dair olan belgeleri kamoyuna göstersin. Her zaman odayı ve üyelerin menfaatlarini düşündüm göreve geldiği günden bu yana görevinin ne olduğunu bilmeyen her konuda beceriksizliğini ukalalığını bana mal etmek istemektedir. Açıklamalarında tam kendisini tarif ediyor şikayet etmediğim halde iftira atanlar müfteridir.
“HESABINDAKİ HACİZDEN DOLAYI MAAŞINI ÇEKEMEMİŞTİ”
Bu güne kadar kimseyi karalamadım. Hep gerçekleri konuştum. Muhtemelen beni kendisiyle karıştırıyor. Seçildikten sonra oda tarafından hesabına yatırılan ilk maaşını 2018 yılında hesabında haciz olması nedeniyle, maaşını bankadan alamamıştır. Üyeleri borçtan dolayı avukata verip de ben vermedim diyerek benim adresimi tarif edip seni eski başkan verdi avukata deyip, üyeyi üzerime gönderen kişi bana neyin hesabını soruyor. İlk önce sen kendini düzelt bir bakalım. Başkanlığın ağırlığını taşıyamayan, kurumlarla bu güne kadar iyi ilişkiler kurup, ziyaretlerini yapıp, başkan olduğunu hissettiremeyen, 6personel ile odayı yönetemeyen, üyelerin sorunlarını sıkıntılarını çözemeyen, borçları ve maaşları zamanında ödeyemez hale gelen, hizmet üretemeyip çareyi personel azaltarak bulmaya çalışan kişinin odamıza yapacağı bir şey yoktur en iyi yaptıkları saltanatlarına düşkünlükleridir.”

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2019, 17:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107