banner84

En güzel balkon- bahçe yarışması

Alanya Belediyesi tarafından düzenlenen En Güzel Balkon Bahçe Yarışması için başvurular başladı son başvuru tarihi ise 19 Nisan Cuma. Jüri üyeleri katılımcıları 29-30 Nisan tarihinde değerlendirecek

En güzel balkon- bahçe yarışması

Figen YAYLA

Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nce her yıl düzenli olarak organize edilen En Güzel Balkon ve En Güzel Bahçe Yarışması için geri sayım başladı. 6 Mart Çarşamba gününden itibaren başlayan başvurular, 19 Nisan’a kadar devam edecek. Yarışmaya katılmak isteyen vatandaşların, yarışma tarihine kadar Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bizzat başvurması gerektiği açıklandı.

OKULLAR DA KATILIM SAĞLAYABİLECEK

Her yıl düzenlenen organizasyonda bu yıl en dikkat çeken farklılık ise konut balkon ve bahçelerinin yanısıra, Okul Bahçesi kategorisinde de tüm okullar katılım sağlayabilecek. Başvuru sırasında tüm katılımcılar, mekanlarının fotoğraflarını ister çıktı olarak isterse elektronik ortamda teslim edebilecek. Ön eleme fotoğraflardan yapılacak ve son kalanlar, jüri üyeleri tarafından gezilerek değerlendirilecek.

29-30 NİSAN TARİHİNDE KATILIMCILAR DEĞERLENDİRİLECEK

Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Reyhan Erdoğan, Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Nazmi Uyar, Peyzaj Mimarları Odası Alanya Temsilcisi Hasan Uysal, Peyzaj Mimarı Hande Doru, Peyzaj Mimarı ve Kentsel Tasarımcı Seda Şanlıdere, Çevre Gönüllüsü İsmail Haboğlu ve Fotoğraf Sanatçısı Ali Aral’dan oluşan jüri üyeleri, 29-30 Nisan 2019 tarihleri arasında katılımcıları değerlendirecek.

''GÖRSEL KALİTESİ ARTMIŞ KULLANIŞLI MEKANLAR''

Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Nazmi Uyar yaptığı açıklamada En Güzel Balkon, En Güzel Bahçe Yarışması’nın düzenlenme amacı olarak halkın çevreye ve yeşile duyarlılığını artırarak daha yaşanılabilir çevreler, görsel kalitesi artmış kullanışlı mekanlar yaratma hedefi olduğunu belirtti.

ALANYA POSTA TV'Yİ İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

ALANYA POSTA TV'Yİ FACEBOOK'TAN İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2019, 15:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107