banner129

Erkekler farkındalık için kan verdi

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Gününde farkındalık oluşturmak için Sosyal Hizmetler Müdürlüğünün erkek personeli kan bağışında bulundu.

Erkekler farkındalık için kan verdi

-Özgür YILMAZ
Alanya Sosyal Hizmetler Merkez Müdürü Ahmet Çelik öncülüğünde kurumun erkek çalışanları farkındalık oluşturmak amacıyla Hükümet Meydanında kurulana şiddete hayır çadırlarını ziyaret etti.Çadır ziyaretinin ardından erkek çalışanlar kızılaya kan bağışında bulundu. Sosyal Hizmetler Merkez Müdürü Ahmet Çelik, kadına şiddeti kınadıklarını ifade etti.
'YAŞANMIŞ ACI OLAYLARI BURADA PAYLAŞMAK İSTEDİK'
Etkinlik hakkında bilgi veren Alanya Sosyal Hizmet Müdürü Ahmet Çelik, kadına şiddete dikkat çekmek amacıyla farkındalık oluşturduklarını söyledi. Çelik, “ Bugün arkadaşlarımızla birlikte Kızılay kan bağışı çadırına geldik. Burada kan bağışında bulunacağız. Kadına şiddete ‘hayır’ diyoruz. Kadına şiddet insanlık suçudur. Kadına şiddeti engellemek amaçlı birçok çalışma yapıyoruz. Bunla ilgili hem ekonomik hem de hukuki anlamda güçlenmesini önemsiyoruz. Kadının her yerde ve her alan var olduğunu göstermek için bir takım etkinlikler hazırladık. Vatandaşlarımız büyük ilgi gösterdi. Yaşanmış acı olayları burada paylaşmak istedik. Özellikle bu olaylara karşı olduğumuzu belirmek istedik. Yine burada hazırlamış olduğumuz broşürlerle kadın haklarıyla ilgili bilgilendirmeler yapıyoruz” dedi.  

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2019, 17:36
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107