banner129

Eşi mezarı başında isyan etti

Alanya’da geçen yıl geçirdiği trafik kazası sonrası gittiği hastanede yanlış teşhis ve tedaviye bağlı damar yaralanmasıyla beyin kanaması geçirmesi sonucu yaşamını yitirdiği öne sürülen diş hekimi Gamze Uğurlu Urhan toprağa verildi. Cenazesinde eşi Halis Urhan, ‘benim eşim cinayet kurbanıdır’ diyerek isyan etti. 

Eşi mezarı başında isyan etti

Engin ANAK
Alanya'da ağız ve diş sağlığı merkezinde görev yapan Urhan'ın, 12 Eylül 2018'de geçirdiği trafik kazası sonrası kol kırığı teşhisiyle tedavi edildiği hastanede, yanlış teşhis ve tedavi sonucu damar yaralanması ve beyin kanaması geçirdiği iddia edildi. Akdeniz Üniversitesi Hastanesi yoğun bakım ünitesinde yaklaşık bir yıldır yaşam mücadelesi veren Urhan, dün yaşamını yitirdi. Urhan'ın cenazesi, yakınları tarafından Antalya Adli Tıp Kurumu morgundan alınarak Alanya’ya getirildi.  Alanya Belediyesi Cenaze Hizmetleri’nde namazı kılınan talihsiz hekimin cenazesi Oba Mezarlığında toprağa verildi. 
'BENİM EŞİM CİNAYET KURBANI'
Birçok sağlık çalışanının katıldığı cenazede gözyaşı sel oldu. Cenazenin bir bölümünde ise Halis Urhan, "Cemaat beni dinleyiniz. Benim eşim cinayet kurbanıdır. Benim eşimi yanlış müdahalede bulunan doktor öldürmüştür" diye isyan etti. 
'ADALET İSTİYORUM'
Defin ve cenaze töreninin ardından da eşinin mezarı başından ayrılmayan Halis Urhan eşinin başından geçenleri anlattı ve yetkililerden yardım istedi. 'Ben sadece adalet istiyorum’ diyen acılı eş, Gamze Urhan’ın sadece kolunun kırıldığı için hastaneye gittiğini hatırlatarak, bir kol kırığı ile başlayan acımızın sonunda eşimi toprağa verdim” dedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2019, 19:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107