banner129

Esnafın sicil derdi bitmiyor

AESOB'un geleneksel hale getirdiği iftar yemeğinde konuşan Dere, Başkan Yücel'den övgüyle söz ederken, sicil affına da değindi

Esnafın sicil derdi bitmiyor

-Ayşe Yağmur MERCİMEK
Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Alanya ve Gazipaşa ilçeleri geleneksel iftar programı gerçekleştirdi. İftara Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Toklu, Chp İlçe Başkanı Coşkun Karadağ, Mhp İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan, Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu, İlçe Müftüsü Dr. İhsan İlhan, Sosyal Güvenlik Merkezi Müdürü Muharrem Kaya, Vergi Dairesi Müdürü Fırat Altan, Alanya Belediyesi Zabıta Müdürü Hasan Akın, Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Gaye Coşkun, Belediye Meclis Üyesi, AESOB Yönetim, Denetim, Disiplin Kurulu Üyeleri, Alanya ve Gazipaşa’da bulunan Oda ve Kooperatif Başkanları, Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri, Genel Sekreterler, esnaf ve sanatkarlar katıldı. İftar programında konuşan AESOB Başkanı Adlıhan Dere, “Başı rahmet ortası mağfiret sonu cehennemden kurtuluş olan mübarek Ramazan ayınızı tebrik ediyor, geleneksel iftar programımızda bizlerle beraber olduğunuz için hepinize teşekkür ediyorum. Ramazan ayı birlik ve beraberliğimizi sağlamlaştırdığımız, paylaşma, dayanışma ve manevi duyguları en üst seviyede yaşadığımız mübarek bir aydır. Ramazan ayı müminin rızkının arttığı bir aydır. Bizler de her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz iftar programlarımızda sizlerle bir araya gelerek bu güzel bereketli sofraları paylaşıyor, birliğimizi ve beraberliğimizi sağlamlaştırıyoruz. Şimdiden Kadir Gecenizi ve Ramazan Bayramınızı tebrik ediyor, tuttuğumuz oruçların ve yaptığımız duaların kabul olması dileğiyle birliğimizin ve beraberliğimizin devam etmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.” dedi.
'YÜCEL ESNAFIN YANINDA'
Dere, Başkan Yücel'in esnafın her zaman yanında olduğunu belirterek övgüyle söz etti. Dere, "AESOB olarak Antalya'nın merkez, doğu ve batısında ilçelerimizde esnafla buluşmaya, kucaklaşmaya devam ediyoruz. Onların sorunları ve sıkıntılarını gittiğimiz ilçelerde dinliyoruz. Geçtiğimiz günlerde Alanya ve Gazipaşa'ya ziyaretlerde bulundu. Bu ziyaretlerde hem kaymakamlarımız hemde belediye başkanlarımızla esnafın yaşamış olduğu sıkıntıları, yeni dönemde çözülmesi gereken sorunları dile getirdik. Özellikle Alanya Belediye Başkanımız Adem Murat Yücel, seçildiği günden bu yana her zaman esnafın yanında, esnafla işbirliği içerisinde. Oda başkanları ile meseleleri masaya yatırarak, çözümü noktasında toplantılar yapıyor.  Bizde zaman zaman Alanya'ya geldiğimizde, oda başkanları ve belediye başkanımızla toplantı yapıyoruz. Alanya ve diğer ilçelere bakıldığı zaman turist beklentimiz çok yüksek. Geçen yıl 13,5 milyon turist geldi. Şimdi 16 milyon turist hedefimiz var. Fakat İstanbul seçimlerinden dolayı rezervasyonlarla ilgili bazı iptaller söz konusu. Ama biz herşeye rağmen Antalya ve Alanyamıza gelen turistlerle para kazanacağımıza ve iş yapacağımıza güvenimiz tam. Çünkü artık Türkiye turizm açısından bakıldığı zaman, her zaman tatil yapılabilecek güzel destinasyonlardan birisi" dedi.
'AFFA İHTİYACIMIZ VAR'
Sicil affına da değinen Dere, "Her yıl sicil affı ile ilgili çalışmalar oluyor. Hükümetin de bu konuda çalışmaları var. Özellikle devlet ile barışılması, devlete olan borçların tekrar yapılandırılması ve bununla beraber kredilerin önünün açılabilmesi, esnafın üzerindeki kırmızı çizgilerin kalkması için sicil affına ihtiyacımız var. Sicil affını biz şu andaki iktidarımıza birkaç sefer yaptırsakta, özel bankalar sicil affı gelmesine rağmen bildiğini okuyorlar ve hala sıkıntılar devam ediyor. Aynı zamanda TESK'in de yönetim kurulu üyesiyim. Buradaki sıkıntıları sorunları gerek esnaf ziyaretlerinde gerekse odalarımızdan aldığımız sorunları TESK yönetiminin aylık olağan yönetim kurulunda dile getiriyorum. Sayın TESK Başkanı Bendevi Palandöken'e ve ilgili bakanlara dosya vermek suretiyle sicil affını da gündeme getireceğiz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2019, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107