banner84

EXPO 2016 Antalya’da bahçe seçimine gelen ilk ülke Çin

EXPO 2016 Antalya’da bahçe kurmak için Antalya’ya gelen Çin’li heyet, alanda inceleme yaparak bilgi aldı.

EXPO 2016 Antalya’da bahçe seçimine gelen ilk ülke Çin
 EXPO 2016 Antalya alanında bahçe kurmak için gelen ilk ülke Çin Halk Cumhuriyeti oldu. Çin Çiçekçiler Birliği (CFA) Genel Sekreter Yardımcısı ZhangYinchao, İdari İşler Direktörü Su Youmin ve IntexShanghaiCo. Ltd. Sergi Direktörü Cui Lin, EXPO 2016 Antalya alanında incelemelerde bulundu.

Çin’li heyet, ilk olarak EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Selami Gülay başkanlığında yapılan toplantıda, alanda yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Çin’in Botanik Expo’larda için önemli bir ülke olduğunu belirten Genel Sekreter Selami Gülay, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı ve EXPO 2016 Antalya Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mehdi Eker imzasıyla 187 ülkeye davet mektubu gönderildiğini, ilceleme yapmak üzere gelen ilk ülkenin Çin olmasından mutluluk duyduklarını belirtti.

Daha sonra EXPO 2016 Antalya alanında incelemelerde bulunan Çin’li heyet, projeyi yerinde inceleyerek, ülkeleri için verilebilecek alan konusunda bilgi aldı. Antalya’da düzenlenecek Expo’yu çok önemsediklerini belirten CFA Genel Sekreter Yardımcısı ZhangYinchao, EXPO 2016 Antalya’nın Çiçek ve Çocuk temasına uygun bir bahçe oluşturmak istediklerini belirtti.  

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2014, 14:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157