banner84

Eylemci işçiler yol kapattı

Bir tekstil firmasında çalışırken fabrikanın kapatılması sonucu işten çıkarılan ve 9 gündür eylemlerine devam eden işçiler, Antalya-Burdur karayolunu bir saat boyunca çift taraflı trafiğe kapatarak oturma eylemi gerçekleştirdi

Eylemci işçiler yol kapattı

 Antalya'da bir tekstil firmasında çalışırken fabrikanın kapatılması sonucu işten çıkarılan ve 9 gündür eylemlerine devam eden işçiler, Antalya-Burdur karayolunu bir saat boyunca çift taraflı trafiğe kapatarak oturma eylemi yaptı.

Antalya'da, kapatılması nedeniyle işten çıkarıldıkları fabrikanın bahçesinde 9 gündür eylem yaparak maaş ve tazminatlarını isteyen yaklaşık 250 işçi ve yakınları, Antalya-Burdur karayolunda bir süre pankartlar eşliğinde slogan attı. Daha sonra burada oturma eylemi yapan işçiler, karayolunu bir saat çift taraflı olarak trafiğe kapattı. 
Yaklaşık bir kilometre araç kuyruğunun oluştuğu karayolunda, zaman zaman sürücülerle işçiler arasında gerginlik yaşandı. Bu sırada bir kamyonetin işçilerin arasından geçmek istemesi üzerine, kamyonet sürücüsü ile işçiler arasında arbede oldu.
Bir süre sonra oturma eylemine son veren işçiler, sloganlar atarak çalıştıkları fabrikanın önüne kadar yürüdü. İşçilerin fabrika önündeki eylemlerinin devam edeceği belirtildi.
Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2014, 10:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157