banner129

Fidanlık bakımı başka bahara kaldı

Alanya'nın Oba Mahallesi'nde ALKÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin karşısında bulunan fidanlığın bakımı kışa kaldı. Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne verilen dilekçeye gelen cevapta işlerin yoğunluğu sebep gösterildi.

Fidanlık bakımı başka bahara kaldı

-Asiye ELİAÇIK
Oba Mahallesi, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin (EAH) taşınmasıyla daha hareketli bir nokta haline dönüştü. Ancak bununla birlikte bölgede bulunan bazı noktalara beklenen hizmetin bir türlü gelmemesi çevre sakinlerinin tepkisini çekiyor. Özellikle de ALKÜ EAH'ın karşısında atıl bırakılan fidanlık için mahalle sakinlerinden Alanya Emlakçılar Derneği (ALEMDAR) Basın sözcüsü Ali Özsoy, Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne konuyla ilgili dilekçe yazmış, rahatsızlık oluşturan bu alanın düzenlenmesini istemişti. Antalya Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Menderes Türel döneminde kent park olması planlanan bu alanın projesi ekonomik sebeplerden ileri bir tarihe bırakıldı. Fakat projenin ertelenmesinden dolayı fidanlığın bakımsızlığı, şehre yakışmayan görüntüler ortaya çıkarıyor. 
BÜYÜKŞEHİRDEN OLUMSUZ YANIT
Ancak emlakçı Özsoy tarafından verilen dilekçeye yetkililerden gelen cevap ne yazık ki olumsuz oldu. Antalya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı'nın dilekçeye verdiği cevapta, "İlgili kayıtlı dilekçenizde bahsetmiş olduğunuz talebiniz için işlerimizin yoğunluğu nedeniyle yardımcı olunamayacak, ancak kış döneminde çalışma programıza alınacaktır. Bilgilerinize rica ederim" ifadeleri yer aldı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet bircan
Ahmet bircan - 13 ay Önce

Yazın sıcağında ağaç budaması yapılmaz doğru söylemiz büyükşehir belediyesi...

SIRADAKİ HABER

banner107