banner129

Fırtına Mahmutlar'ı kararttı

Alanya'da bir süredir etkili olan olumsuz hava bugün şiddetini arttırdı. Fırtına ve şiddetli sağanak yağış sonrası gün boyu kentin birçok yerinde elektrikler de kesildi.

Fırtına Mahmutlar'ı kararttı
Burcu MUTLU
Alanya'da bir süredir etkili olan şiddetli sağanak yağış ve fırtına hayatı felç etti. Özellikle bugün etkisini arttıran fırtına ve yağış, kentte birçok maddi hasara da neden oldu.
Öte yandan fırtınanın etkisiyle kentin birçok yerinde elektrikler kesilirken, en çok sıkıntı yaşayan mahallelerden birisi de Mahmutlar Mahallesi oldu. Gün boyu sık sık kesilen elektrikler vatandaşları da isyan ettirdi. Mahmutlar'ın bazı bölümlerinde yaklaşık 8-9 saattir elektriğin olmadığı öğrenildi. 
Yetkililerin müdahale etmesini bekleyen vatandaşlar, "Bu kış ayında mağdur olduk. Resmen 2019 yılında merkezde bir mahalle olmamıza rağmen karanlığa mahkum edildik. Bu havanın günlerdir böyle olduğu herkes tarafından biliniyordu. Neden yetkililer, elektrik şirketi bir önlem almadı. Daha büyük doğal afetler olsa demek ki biz tam olarak ilk çağları yaşayacağız. Evinde hasta olan, küçük bebeği olan birçok insan var. Cihazlara bağlı yaşayan insanlar var ve elektriksiz nasıl durmalarını bekliyorlar? Fatura zamanı geldiğinde ama hiç acımadan bu mağduriyetlerimizi görmeden bir sürü para alabiliyorlar. Bir an evvel çözüm bulunsun bu mağduriyetimize" diyerek isyan ettiler. 
Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2019, 20:19
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107