banner84

Gazipaşa bin pişman

30 Mart 2014 yerel seçimlerinin üzerinden 33 ayı aşkın bir süre geçti. 5 Nisan’da mazbatalarını alarak göreve başlayan seçilenler için acemilik dönemi kapandı ve yerini beklentilere bıraktı

Gazipaşa bin pişman
Gözler, söz verilen hizmetlere ve çözüm bekleyen sorunlara çevrilirken, Gazipaşa'nın adeta kanayan yarası haline gelen bozuk yol sorununa Belediye Başkanı Dr. Adil Çelik döneminde de neşter vurulamadı. Başkan Çelik, her platformda belediye hizmetlerinin çok iyi olduğunu ve geçmiş dönemden daha fazla parke-asfalt yaptıklarından bahsetse de şehir merkezinin birçok bölgesinde yolların durumu içler acısı halini koruyor. Bazı yerlerde açılan çukurların, çöken yolların derinliği neredeyse 1 metreyi buluyor. Şimdiye kadar bozulan yollarda oluşan çukurlara sadece yama yapılarak geçici çözüm getirilmeye çalışılırken, Koru Mahallesi Fidanlık ve Cumhuriyet Caddeleri, adeta bombalanmış Suriye sokaklarına döndü. Söz konusu caddeleri mecburi olarak kullanmak zorunda kalan sürücüler çukurlar yüzünden zor duruma düşerken, hastaneye hasta yetiştiren ambulanslar başta olmak üzere sürücüler ise zor anlar yaşıyor. Araç sürücüleri bozuk yol nedeniyle cambazlara taş çıkartan inanılmaz bir mücadele verirken, belediye ise bozuk yolları görmezden geliyor. Gazipaşa şehir merkezindeki yolların yapım ve onarımından sorumlu olan belediye'nin hizmet üretememesi ise vatandaşların tepkisine neden oluyor. Yolların delik deşik olmasından ve çamur deryasına dönmesinden bıktıklarını belirten vatandaşlar, belediyenin kalıcı çözüm yerine yamalı hizmetle yolu düzeltmeye çalıştığını ancak bu konuda başarılı olamadığını öne sürdü.
KÖSTEBEK YUVASI
İlçe merkezinde "Bir parkenin ömrü 30 yıl ama sıcak asfalt 50-60 yıl bozulmadan kalıyor" şeklinde atılan nutuklarla dökülen asfaltların da çökmeye başlaması Gazipaşa Belediyesi’nin yol konusunda ki duyarsızlığını bir kez daha gözler önüne serdi. Gazipaşa'nın bir çok mahallesinde şikayet konusu olan çukur yolların yanısıra yapılan kaldırımlar ile asfalt dökülen yolların da çökmesi, yapılan işlerin de sağlıksız bir şekilde yürütüldüğünü ortaya koydu. Fidanlık Caddesi'nde daha kullanılmaya başlanmadan çöken kaldırımın ardından aynı görüntüler bu kez Selinus sahili Kızılin yolunda ortaya çıktı. Gazipaşa Belediyesi tarafından yapılan Sahil Yolu sıcak asfaltla kaplandı. Ancak üzerinden 6 ay geçmeden hem yolda hem de kaldırımda yer yer çökmeler meydana geldi. Hizmet sözü ile iş başına gelen Ak Partili belediye döneminde de çökmüş ve çukurla dolu yol görmenin Gazipaşa’nın kaderi olmaya devam ettiğini belirten vatandaşlar, "Gazipaşa'nın turizme açılan bu caddelerindeki problemlerin bir türlü çözülmemesi Gazipaşa Belediyesinin ayıbıdır. Çünkü caddeler ile kaldırımlar bir yerleşim yerinin vitrinidir ve gelişmişlik düzeyini gösterir. 31 Mart Sabahı,'Gazipaşa'ya iktidar gücü geldi, her yer pırıl pırıl olacak' şeklindeki umudumuz, bombalanan Suriye cadde ve sokaklarını andıran görüntülerin ardından yerini karamsarlığa, pişmanlığa bırakmaya başladı. Gazipaşa Belediyesinin artık ilçenin kara lekesi haline gelen yol sorununa, seçim meydanlarında dillerinden düşürmedikleri iktidar gücüyle ne gibi kalıcı çözümler alacağını merak ediyoruz. O nedenle Gazipaşa Belediye Başkanı Dr. Adil Çelik, kuru kuruya müjdeyi vermeyi bıraksın ve yol sorununu bir an önce çözsün. Hem ilçe halkına verdiği sözleri yerine getirsin hem de ilçemize gelen misafirlerimize karşı yüzümüzü eğdirtmesin. Artık vaat değil, hizmet bekliyoruz” dedi. 
Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2017, 14:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107