banner84

Gazipaşa'nın koronavirüs tedbirlerini anlattı

Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, dün düzenlediği basın toplantısında ilçede alınan koronavirüs tedbirlerini anlattı.

Gazipaşa'nın koronavirüs tedbirlerini anlattı

Yeni Tip Koronavirüs salgını nedeniyle ülkede, ilde ve ilçede alınan tedbirler sıkı, sıkıya devam ediyor. Komşu ilçe Gazipaşa’da alınması gereken tedbirler konusunda ilk günden bu yana çalışmalarını sürdürüyor. Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz ise dün yaptığı toplantıda tedbirleri açıkladı. Yılmaz, açıklamasında şu ana kadar belediye personeli arasında yüksek ateşli çalışan olmadığını da kaydetti. Gazipaşa Belediyesi’nin Covid-19 salgını nedeniyle yapmış olduğu çalışmalar da video eşliğinde kamuoyu ile paylaşıldı.
TEDBİRLERİ ANLATTI
Yılmaz, koronavirüs tedbirleri kapsamında yapılan çalışmalardan bahsederek, "Gazipaşa Belediyesi Sağlık Personeli tarafından, Belediye giriş yapan vatandaşların ve Çalışan tüm personellerimizin periyodik aralıklarla ateş ölçümleri yapılmaktadır. Bugüne Kadar Yüksek ateşi olan çalışma arkadaşımıza rastlamadık. İlçemiz genelinde kamu binaları çevrelerinde, cadde ve sokaklarda düzenli aralıklarla, Tanker araçlarımızla dezenfekte (Yıkama) çalışmaları yapılmaktadır. Pazar yeri giriş çıkışlarına dezenfektasyon makineleri konulmuştur. 65 yaş ve üstü evde yalnız yaşayan ihtiyaç sahibi ailelere destek sağlamak için 2 personel ve Hasta Nakil aracımızı Gazipaşa Kaymakamlığı bünyesinde bulunan Vefa Destek Grubuna görevlendirilmiştir. Vefa Sosyal Destek Grubuna maddi ve manevi desteklerimizi sürdürüyoruz. Zabıta Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü başta olmak üzere belediyemizin bütün birimleri ve imkanlarıyla vatandaşlarımızın sağlığı için çalışmaları titizlikle sürdürmektedir. Koronavirüs hakkında bilgilendirici El Broşürü, Reklam Alanları (Bilboard – Megalyt- Raket), Video çalışmaları yapılmıştır. Parklar, Mesire Alanları, oturma alanları şeritlerle (Uyarıcı Afişlerle) halkın kullanımına kapatılmıştır. Zabıta Müdürlüğümüz tarafından Koronavirüs Tedbirleri Kapsamında çıkan genelgeleri vatandaşlara tebliğ ederek, denetimlerine devam etmektedir. Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan Hijyen ekibi ile kamu binaları, park bahçeler, eczaneler yani halkın yoğun olarak kullandığı alanları periyodik aralıklarla dezenfekte ediyoruz. Temizlik işleri müdürlüğü ekiplerimiz tarafından mahallelerimizdeki çöpleri aldıktan sonra her gün dezenfekte ediyoruz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2020, 18:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107