banner84

'Gelişen teknolojide hayatta kalmaya çalışıyoruz'

14. Matbaacılar Federasyonu Başkanlar Konseyi toplantısı Gaziantep'de yapıldı. Alanya'yı ALTSO 9. Meslek Kolu Başkanı ve  Alanya Matbaacılar Derneği Başkanı Yaman temsil etti

'Gelişen teknolojide hayatta kalmaya çalışıyoruz'

-Haber Merkezi
Matbaacılar Federasyonu Başkanlar Konseyi 14'üncü toplantısı Gaziantep'de gerçekleştirildi.  Gaziantep Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıya Türkiye genelinde bulunan matbaacılar odaları başkanları ve federasyona bağlı matbaa derneklerinin başkanları katıldı. Gaziantep'de Alanya'yı temsilen de  Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) 9. Meslek Kolu Başkanı olan Alanya Matbaacılar Derneği Başkanı Musa Yaman temsil etti. Divan Kurulunda Matbaacılar Federasyonu Genel Başkanı ve Ankara Matbaacılar Odası başkanı Ahmet Hüseyin Gürbüz,  Matbaacılar Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı aynı zamanda İzmir Matbaacılar Odası Başkanı Ceyhun Gençtan,  Antalya Matbaacılar Derneği Başkanı ve Federasyon Genel Sekreteri Cafer Tayyar Tekin ve Gaziantep Matbaacılar Odası  Başkanı Eyyüp Ökkeş Boynukısa'nın yer aldığı toplantıda bir çok önemli kararlar alındı. 
KARAR ÇIKTI
Matbaacılar Federsyonu'nda alınan kararlar arasında, E-Fatura'da alınan çıktıların matbaalar tarafından bastırılması, basit Usul Mükelleflerin kullandığı faturaları matbaaların basması. Bu konuda kısa adı TESK olan Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken ile görüşmeler yapılması, her odanın veya derneğin oluşturulan fiyat listelerine matbaacıların uymasının sağlanması, organize matbaaların yerel esnafı bitirme noktasına geldiğinden, pahalıya mal olsa dahi işlerin kendi bünyemizde basılması, mesleki yeterliliği olmayana Matbaacılık yaptırılmaması, matbaacılarla ilgili gazetelerde daha çok haber yaptırılması yer aldı.
'AYAKTA KALMA MÜCADELESİ VERİYORUZ'
Alanya Matbaacılar Derneği ve Alanya Ticaret ve Sanayi Odası 9. Meslek Kolu Başkanı Musa Yaman, geçtiğimiz cumartesi Gaziantep'de 14'üncüsü gerçekleştirilen Matbaacılar Federasyonu Başkanlar Konseyi Toplantısı'nda Alanya'yı temsil ettiklerini belirterek, "Türkiye'nin birçok kentinden gelen başkanlarımızla hasbihal etme imkanı bulduk. Mesleğimizle ilgili görüş alışverişleri yaparak önemli kararlar aldık. Bir çok sektörde olduğu gibi bizlerde gelişen teknoloji ve globel dünya şartlarında ayakta kalma mücadelesi veriyoruz. Alınan kararların sektörümüz adına hayırlı olmasını temenni ediyorum" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107