banner129

Genç çiftçilere 30 bin TL destek

Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ Resmi Gazete'de yayınlandı

Genç çiftçilere 30 bin TL destek
Tebliğ, kırsal alanda yaşayan genç çiftçilerin mahallinde uygulayacağı bitkisel, hayvansal, yöresel tarım ürünleri, tıbbi ve aromatik bitki üretimi, işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine yönelik projelere 30 bin TL'ye kadar hibe ödenmesine ilişkin usul ve esasları kapsıyor.
Başvuruların kırsal alanda ikamet eden 18-40 yaş aralığında tarımsal faaliyet gösteren veya göstermek isteyen gerçek kişiler tarafından yapılabileceğini kaydeden Gazipaşa İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Nazan Durak Özçelik, başvuruların genç çiftçilerin kırsal alanda ikamet ettiği veya ikamet etmeyi taahhüt ettiği yerleşim biriminin bağlı olduğu il/ilçe müdürlüklerine bizzat yapılması şartı bulunduğunu belirtti. Genç çiftçilerin bitkisel ve hayvansal üretim ile ilgili proje başvurusunda bulunabileceğine işaret eden Müdür Özçelik, "Tebliğ kapsamında Büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık, arı ve arı ürünleri yetiştiriciliği, kanatlı ve ipekböcekçiliği, meyvecilik, fide, fidan ve dış mekan süs bitkisi yetiştiriciliği, kontrollü örtüaltı yetiştiriciliği, kültür mantarı yetiştiriciliği konularındaki projeler için başvuruda bulunulabilecek" dedi. İlçe Müdürü Özçelik, projelerin genç çiftçi proje değerlendirme komisyonu tarafından değerlendirileceğini belirtti.
SON BAŞVURU TARİHİ 5 MAYIS 2017
Başvuruların genç çiftçiler tarafından projeyi uygulayacağı İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine 7 Nisan 2017 tarihinden itibaren yapılabileceğini belirten Müdür Özçelik, "Başvurular 5 Mayıs 2017 tarihinde sona erecek" dedi. Müdür Özçelik, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün girişimleriyle bakanlığın verdiği destekten Gazipaşa'da 21 kişi faydalandığını da sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2017, 15:40
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107