banner84

Gençlik 'cinsiyet eşitsizliğine kulak verin' dedi

Alanya Gençlik Merkezi'nde gönüllü öğrenciler, toplumda yaşanan cinsiyet eşitsizliğine dikkat çekmek için pano hazırladı

Gençlik 'cinsiyet eşitsizliğine kulak verin' dedi

-Haber Merkezi
Alanya Gençlik Merkezi, çeşitli projelerinin yanı sıra sosyal sorumluluk anlamında yaptığı çalışmalarla da adından sıkça söz ettiriyor. Gönüllü öğrenciler tarafından, son günlerde çokca konulan cinsiyet eşitsizliğine dikkat çeken gençler yaşanan durumu hazırladıkları pano ile gözler önüne serdi. Farkındalık yaratmak isteyen öğrenciler, toplumda cinsiyette ayrımcılığa neden olan cümleleri panolara yerleştirdi.
GENÇLER DİKKAT ÇEKTİ
Gençlik Merkezi Müdürü Emre Kıldırgıcı konuya ilişkin,  "Yeni nesil gençlerimizin cinsel ayrımcı ifadeleri kullanmamaları, gelecekte ayrımcılıktan uzak, temiz bir dil kullanmaları için böyle bir faaliyette bulunuldu. Gönüllü gençlerimiz hazırladıkları bu pano ile insanlarımızın kadınlar hakkında yanlış bilgileri, yargıları ortadan kaldırmak istedi. Aynı zamanda  'cinsiyet eşitsizliğine kulak verin' diyen gönüllü gençlerimiz Gençlik Merkezi binamızın içerisindeki bu pano ile bu konuda merkezimizi ziyaret edenlerin dikkatini çekmek istediler" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157