banner84

'Gereken dikkat gösterilmedi'

Alanya Postası Gazetesi'nin yayınladığı, engelli servisinde hostes krizi haberine ulaşım sektöründen tepkiler geldi. Alanya Dolmuşçular Odası’nın Başkan Adayı, Alanya Servisçiler Odası Başkan Yardımcısı Nevzat Toksöz, "Engelli servisleri ile ilgili bizlerinde şikayet ve tespitleri oldu. Daha önce ilgili kurumlara bildirdik ama gereken dikkat gösterilmedi" dedi. 

'Gereken dikkat gösterilmedi'

-Haber Merkezi
Alanya Postası Gazetesi’nde her engelli servisinde yasal olarak bulunması gereken hostesin bazı servislerde dönüşümlü kullanıldığı haberi 'Serviste Ali Cengiz Oyunu' başlıklı manşet haberiyle gündeme gelmişti.  Alanya Servisçiler Odası Başkan Yardımcısı Nevzat Toksöz haberin ardından yaptığı açıklamasında, "Daha önce bu konuyla ilgili yetkili makamlara dilekçe yazarak uyarıda bulunduk ve denetim istedik. Ancak denetimi yapması gereken resmi kurum, denetimi servislerin bağlı olduğu kooperatife yaptırdı. Dolayısı ile suçu işleyen de denetimi yapan da aynı kurum oldu’ dedi. Toksöz, konuyla ilgili 11.12 2017 tarihinde yazdığı dilekçeye verilen yanıtı açıklayarak ‘Biz Milli Eğitim Müdürlüğüne dilekçe yazdık. Milli Eğitim denetimi ALMOS şirketine yaptırdı. Şirket cevabında ‘Servis araçlarımızda hiçbir sorun bulunmamaktadır’ dedi. Sorunun kendisi denetim yaptı, sorun bulunamadı" dedi. 
'ENGEL OLUN'
Toksöz, açıklamasında Minibüsçüler Odası ve ALMO Başkanlarına seslendi, "Mademki muhattab sizsiziniz,  kendi rantınızı düşündüğünüz kadar esnafa hizmet etmeyi düşünün. Müfettiş denetimine etki  etmek için  birleştiniz, seçimden önceki sözlerinizi unutmayın. Sahaya çıkın, okulların önünde C plakasız çalışan araçlara engel olun, site kapıcılarının araçlarıyla çocuk taşımasına engel olun. Okullardaki öğretmenlerin ‘Yolda gördüm aldım’ diyerek çocuk taşmasına engel olun. Otel servis ve müşteri servislerinin C plakalı olmasının zorunluluğunu uygulatın. Servis esnafının çalışma haklarının sağlanması için mücadele edin. Son olarak resmi kurumlar ve denetçileri göreve davet ediyorum" dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107