banner84

Gönüllü olmak farklılıktır

5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü dolayısıyla EXPO 2016 Antalya Ajansı tarafından gönüllülüğün önemi hakkında söyleşi düzenlendi

Gönüllü olmak farklılıktır
 Üniversitesi Hukuk Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen “Gönüllülük Bir Girişimdir” konulu söyleşide, Emekli Diplomat ve EXPO 2016 Antalya Danışmanı Necil Nedimoğlu ve Süleyman Demirel Üniversitesi’nden Yardımcı Doçent Ertan Beceren konuşmacı olarak katıldı. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği söyleşide, Gönüllülük Nedir? Gönüllülüğün Önemi ve EXPO’larda gönüllülerin görevleri hakkında bilgi verildi.

 

İlk konuşmayı yapan EXPO 2016 Antalya DanışmanıNecil Nedimoğlu, dünyada düzenlenen EXPO’larda gönüllülerin çok önemli bir görev üstlendiklerini belirtti. Gönüllülüğü amatör ruhla yapılan profesyonel bir çalışma olarak değerlendiren Nedimoğlu, “Gönüllülük büyükdisiplin gerektiren bir iştir. Ülkede yaşayan yabancıların da gönüllü olması gerekir. Her yaştan insan gönüllü olabilir. Özellikle EXPO’larda gönüllülere çok büyük görevler düşmektedir” dedi.

 

Gönüllülüğü bir aşk olarak tanımlayan Yrd Doç. Ertan Beceren ise “Gönüllü olmak kolay değildir. Aşkla yapılan bir iştir. Gönüllülük sizi diğer insanlardan farklı kılan bir özelliktir.  Kendi kararlarınızla belli bir hedefe yürümektir gönüllü olmak.Buradan mezun olup, iş hayatına atıldığınız zaman daha önce hangi sosyal sorumluluk projelerinde görev aldığınıza, yani gönüllü olarak yaptığınız çalışmalara da bakılacaktır” diye konutu.

 

Konuşmacılar, öğrencilerin gönüllülük ve girişimcilik konularındaki sorularını da cevapladı. 

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2014, 16:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107