banner84

Gülseren mezarı başında anıldı

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü etkinlikleri kapsamında Alanya’da oluşturulan Kadına karşı şiddetle mücadele platformu 3 gündür süren çadır nöbetini bitirdi ve güne Gülseren Yılmaz’ı mezarı başında ziyaretle devam etti. 

Gülseren mezarı başında anıldı

Alanya’da oluşturulan Kadına karşı şiddetle mücadele platformu 3 gün devam eden dayanışma çadırı etkinliğinin ardından dün de şiddet mağduru kadınları andı. Kestel Mahallesi’nde ayrılmak üzere olduğu eşi tarafından bıçaklanarak öldürülen Gülseren Yılmaz için mezarı başında dua okundu. STK temsilcisi kadınlar Hanönü Mezarlığına giderek Gülseren için dua etti. Gülseren Yılmaz’ın annesi de mezarlıkta hazır bulundu ve diğer kadınlarla birlikte duaya katıldı.
BEKLENTİNİN ÜZERİNDE KATILIM
Duanın ardından mezarlıktan ayrılan platform temsilcileri adına açıklamayı Avukat Halime Şenli Bilgin yaptı. Şenli,  25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü nedeniyle yapılan tüm etkinliklere katılımın beklentinin üzerinde gerçekleştiğini, bu durumun şiddete karşı birlikte verilen mücadele anlamında çok önemli olduğunu söyledi. Şenli Bilgin, "Gülseren davasını baro kadın hakları kurulu olarak yakından takip ediyoruz. Ayrıca Gülseren’in acısını yaşayan, yaşanan acıyı insani olarak hisseden herkesle, tüm stk’lar ile bugün buradayız" dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2019, 17:34
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107