banner84

Günde 2 bin 500 kişiye iftar verildi

Alanya Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yılda Alanya'nın 3 farklı noktasında ramazan çadırı kurarak, Ramazan ayı boyunca vatandaşlar için iftar yemeği düzenledi. Kurulan bu çadırlarda günlük ortalama 2 bin 500 kişilik iftar yemeği verildi

Günde 2 bin 500 kişiye iftar verildi

Figen YAYLA
Alanya Belediyesi tarafından ihtiyaç sahipleri için düzenlenen geleneksel iftar yemeklerine bu yılda devam ediliyor. Alanya Belediyesi şehir merkeziyle birlikte, doğu ve batıda 3 noktada binlerce ihtiyaç sahibine yemek veriyor. Alanya Belediyesi'nin Konaklı, Eşgilik Düğün Salonu ve Mahmutlar Düğün Salonu'nda kurmuş olduğu Ramazan çadırları günlük ortalama 2 bin 500 kişiye hizmet sağlıyor. Tüm Ramazan ayı boyunca bu bölgelerde vatandaşlar için iftar yemeği düzenlendi. İftarda vatandaşlara çorba, ana yemek, pilav salata veya meyve olmak üzere 4 çeşit yemek veriliyor. 
EVDEN ÇIKAMAYAN VATANDAŞLARA ÖZEL HİZMET
Alanya Belediyesi tarafından evinden çıkamayan yaşlı, bakıma muhtaç, yalnız yaşayan 100'e yakın vatandaşın iftar yemekleri de Ramazan ayı boyunca evlerine ulaştırıldı. Ayrıca merkezde ve köylerde Ramazan Ayı boyunca 4500-5000 arasında gıda paketleri de ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107