banner129

Hasta yakınlarına belediye desteği 

Büyükşehir belediyesi kent dışından gelen hasta ve yakınlarını mağdur etmiyor. Alanya’da 50 Muratapaşa’da ise 90 hasta yakınına konaklama imkanı veriyor.

Hasta yakınlarına belediye desteği 

Antalya Büyükşehir Belediyesi Hasta ve Hasta Yakınları Sosyal Tesisi, çevre il ve ilçelerden tedavi için Alanya ve Antalya’ya gelen hasta ve hasta yakınlarında otel konforunda hizmet veriyor. Belediyenin Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde Muratpaşa ve Alanya’da hizmet veren sosyal tesisleri önemli bir ihtiyaca cevap veriyor. Tesiste, tedavi amacıyla diğer kentlerden gelip, kalacak yer sorunu olan ve sosyo-ekonomik yoksunluk içinde bulunan hasta ve hasta yakınlarının konaklama, ulaşım, psikolojik sosyal destek ve danışmanlık gibi ihtiyaçları ücretsiz karşılanıyor.
AYNI ANDA KONFORLU HİZMET
İki ve dört kişilik odaları bulunan Muratpaşa’da ki tesiste tam kapasite olarak 92 vatandaşa, Alanya’da ki tesis ise 50 kişiye aynı anda otel konforunda hizmet veriliyor. Hastanelere yakın bir konumda bulunan konuk evinde ayrıca misafirlere üç öğün yemek, sıcak su, internet, televizyon, çamaşırhane imkânı sunuluyor. 
HASTA YAKINLARI MEMNUN
Felç tedavisi görmek için İstanbul’dan Antalya’ya gelen Ayşe Ünal, “Gerçekten çok güzel bir hizmet olduğunu şehir dışından geldikleri için konaklama giderinden kurtulduklarını söyledi. 9 aydır Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde tedavi gören Murat Tülek ise, “Alanya’dan Antalya’da tedaviye gittiğini belirterek emeği geçenlere teşekkür etti.
 

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2019, 18:51
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107