banner129

Havai fişeğe polis engeli 

Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri son günlerde ilçede tüm vatandaşların ortak tepkisini alan havai fişek için düğmeye bastı. Ekipler belirledikleri 15’in üzerinde mekana cezai işlem uyguladı. 

Havai fişeğe polis engeli 

Antalya Valiliğinin 08.09.2015 tarih ve 71 Sayılı İl Mahalli Çevre Kurulu kararı il genelinde patlayıcı, maytap, havai fişek, işaret fişeği gibi piroteknik malzemelerin izinsiz kullanılması ve ateşlenmesini yasaklamış ve uymayanlar hakkında meri mevzuat kapsamında işlem yapılacağını duyurmuştu. 
EKİPLER HAREKETE GEÇTİ
Son günlerde Alanya’da artan havai fişek atılması konusu vatandaşları çileden çıkarmış ve Alanya Posta Medya’da vatandaşın havai fişek isyanını gündeme taşımıştı. İzinsiz, yersiz ve zamansız atılan havai fişeklerin artması üzerine Alanya Emniyet Müdürlüğü ekipleri harekete geçti. 
15'İN ÜZERİNDE İŞ YERİNE CEZA
İzinsiz ve usule uygun olmayan havai fişek kullanımını t15'espit eden ekipler 15’in üzerinde iş yerine cezai işlem uyguladı. Meri mevzuat gereği yapılan cezai işlemde ekipler iş yerlerine 324 TL para cezası ve ‘Çevre güvenliğini tehlikeye atmak’ suçlamasıyla adli işlem başlattı.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107