banner84

Havai fişekler meclisin gündemindeydi

Alanya Belediye Meclisi, 1 aylık tatilin ardından yoğun gündem maddeleri ile bir araya geldi. Mecliste teleferik ücreti, havai fişek ve avokado festivali ile ilgili konular görüşüldü. 2020-2024 stratejik planının detaylandırılması için ise meclis cuma günü yeniden toplanma kararı aldı

Havai fişekler meclisin gündemindeydi

-Özgür YILMAZ
Alanya Belediye Meclisi 1 aylık tatilin ardından açıldı. Adem Murat Yücel başkanlığında yapılan mecliste uzun süredir tartışma konusu olan havai fişek sorunundan tüm partilerin müzdarip olduğu ortaya çıktı. Meclis 2020-2024 stratejik planın yeniden komisyonda tekrar görüşülmesi için Cuma günü tekrar toplanacak. Alanya Belediye Meclisi Eylül ayı oturumu mazeret bildiren Melike Nazifoğlu dışında tüm üyelerin katılımıyla gerçekleşti. Toplantıda teleferik ücretinin yeniden belirlenmesi konusunda ki teklif reddedilirken diğer öneriler komisyonlardan geldiği haliyle kabul edildi.
TEKLİF REDDEDİLDİ
İYİ Parti grubunun belediye meclisine sunduğu teleferik ücretlerinin belirlenmesine yönelik daha önce alınan meclis kararının iptali ve yeni bir karar alınması önergesi ise "kararın bir kaç ay önce oy birliği ile alınarak encümen tarafından uygulamaya geçilmiş” olması nedeniyle MHP ve Ak Parti grubunun oyları ile reddedildi.
MECLİSİN GÜNDEMİNDE HAVAİ FİŞEK VARDI
Meclisi gündemine gelen en önemli konu ise daha önce Alanya Posta TV’de çevre, hayvan ve insana olan zararı uzman görüşleri ile ortaya konan havai fişek sorunu oldu. CHP sözcüsü Erkan Demirci Belediyenin konuyla ilgili yaptırımı olup olmadığını sordu. Yetkinin emniyet ve jandarmada olduğunu kaydeden başkan Yücel, "Önlenmesi bizimde önem verdiğimiz bir konu" dedi. 
MÜDAHALE EDİLEMİYOR
İYİ Parti sözcüsü Hacı Mevlüt Zavlak ise Başkan Yücel'den emniyet ve jandarma ile yapılacak ikili görüşmelerle havai fişek konusuna çözüm bulabileceğini dile getirdi.Havai fişek konusunda Zabıta müdürü Hasan Akın da,  zabıtanın denetim yetkisinin sadece ses seviyesi ölçe konusunda olduğunu ve havai fişek  atıldığı anda ses ölçümünün yapılması gerektiğinden dolayı müdahale etmekte zorlandıkları yönünde meclise bilgi verdi.AK Partili meclis üyesi Alper Birer ise, havai fişek yönetmeliği konusunda İstanbul’da bir ilçe belediyesinin yaptığı çalışmaya ilişkin bilgi aktardı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107