banner129

Hayaller Kent Park, gerçekler bambaşka

Antalya Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Türel döneminde yapılması planlanan Kent Park projesi, ekonomik koşullardan dolayı ertelendi. Bölgenin mevcut durumunun atıl vaziyette olması nedeniyle çevre sakinleri, alanın bakıma alınmasını istiyor

Hayaller Kent Park, gerçekler bambaşka

-Özgür YILMAZ
Antalya Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Menderes Türel döneminde, yapılması planlanan Alanya'ya nefes aldıracak projeler arasında yer alan Kent Park projesi ekonomik koşullar nedeniyle ertelendi. 30 dönümlük alanda içerisinde narenciye bahçesi, spor ve oyun alanları, ekolojik göletin yer alacak parkı vatandaşlar sabırsızlıkla beklerken, şu anki halinin bakımsızlığı çevre sakinlerini rahatsız ediyor. Fidanlık alanının atıl durumda olmasından dolayı çevre sakinleri alanın bakıma alınarak hizmete açılmasını bekliyor. Konu ile ilgili Büyükşehir Belediyesi'ne dilekçe yazarak talepte bulunduklarını dile getiren Alanya Emlakçılar Derneği (ALEMDAR) Basın sözcüsü Ali Özsoy, ''Bu alanın temizlenmesi, ağaçların bakıma alınmasını, içinden akan su ile sulanarak hizmete açılmasını istiyoruz '' dedi.
'BAKIMA ALINARAK HİZMETE AÇILMASINI İSTİYORUZ'
Fidanlık alanındaki sorunlarla ilgili Büyükşehir Belediyesi'ne bir talepte bulunan Özsoy, ''Kamusal görev olarak Büyükşehir Belediyesi'ne bu alanı anlatan bir dilekçe yazdım. Biliyorsunuz eskiden burası fidanlıktı. Türkiye'nin ilk virüssüz narenciye fidanlarının, çeşit çeşit meyve fidanlarının üretildiği bir yerdi. Yakın ve uzak çevreye buradan narenciye fidanları dağıtılmakdaydı. Eski tarihteki adı da buranın 'Millet Bahçesi'dir aslında. Annelerimiz, babalarımız bütün aile büyüklerimiz mutlaka burada çalışmışlar, görev almışlardır. Burası şuan da  çok atıl bir vaziyette bekliyor. Kurumakta olan bakımsız ağaçlar var. Her tarafı diken basmış, çöplükler, arka tarafta inşaat harfiyat kalıntıları var. Biz göz önünde olan bu yeri görünce üzülüyoruz. Kent Parkı yapılıncaya kadar bu haliyle temizlenip ağaçların bakıma alınıp ilaçlanarak ve içinden akan su ile sulanarak hizmete sunulabileceğini diye düşünüyorum'' dedi.

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2019, 16:14
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107